Po cestě ze školy spatřila opuštěné štěně. Mladá zachránkyně již věděla, že se stanou nerozlučnou dvojkou

Fotografie: Paolo Neo / Public domain

Za vlhkého a pošmourného dne viděla Mayane Rodrigues za oknem svého bytu v Brazílii opravdu dojemný okamžik. Jednalo se o krásné pouto mezi dívkou a malým psíkem.

Rodrigues si z dálky všimla malé dívky, která se zastavila na deštivém chodníku, když šla ze školy domů. Odložila deštník, sundala si batoh a pak i bundu. Poté spatřila mokré, zatoulané štěně, které se ochomýtalo kolem dívčiných nohou. V té chvíli si uvědomila, že ten mazlíček bude navždy patřit holčičce, protože si tímto setkáním v nepříznivých podmínkách vybudovali silné pouto.

Zachránila zvířecí život

„Všechno se stalo tak rychle, ale přesto to pro mě bylo velmi emotivní,“ řekla Rodrigues pro média. Klip poslala také příteli, který ho sdílel se sousedskou skupinou. Následně se přišlo na to, o jakou holčičku se jedná. Šlo o 13letou Cibely Stiegelmair, která právě v ten den zachránila opuštěnému štěněti život. Bylo naprosto jasné, že nikomu nepatřilo, protože bylo zanedbané, promočené, zraněné a na pohled zoufalé. Takových psů máme bohužel v našich redakčních článcích hodně. Jedním z těchto příběhů je třeba ten o zanedbaném psovi z útulku, který se naštěstí opět setkal se svým páníčkem.

Dívka má dobré srdce

Naštěstí štěně nebylo nijak výrazně zraněno. Nešlo o nic, co by trocha lásky a péče nemohla vyléčit. Když Cibely viděla to štěně úplně samotné, věděla, že ho musí zachránit. Toto jednání mě osobně dojalo, protože každé zachráněné zvíře stojí za to! Navíc k tomu byla odhodlaná žákyně základní školy a svou dobrosrdečnou činností oslnila širokou veřejnost.

Kočka v mizerném stavu prosila o slitování. Kolemjdoucí žena spatřila nádherné oči a padla do kolen

Štěně našlo to, co potřebovalo

Cibely pojmenovala svého nového kamaráda Pretinha. Řekl bych, že jde o celkem neobvyklé jméno pro psa, co říkáte? Dejte vědět, jaké je podle vás ideální pojmenování pro domácího mazlíčka. O takových jménech píše např. český web Fera24. Nalezený pejsek byl v rodině přivítán s otevřenou náručí, avšak nikdo doposud nezjistil, jak se štěně tehdy ocitlo na promočeném chodníku. Jedna věc je však jasná a mnohem důležitější: Pretinha si našla nový domov a novou milující majitelku, jejíž rodiče jsou hrdí na to, jak šikovnou mají dceru.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]