Ve svých 11 letech učarovala světu. Pavarottiho píseň v jejím podání je skoro stejně ohromující jako originál

Fotografie: Depositphotos

Talent 11leté dívky je neskutečný. Svým hlasem si dokázala během pár chvil podmanit celé publikum. Lidé byli přesvědčení, že je Pavarottiho vnučkou.

Pěvecké a talentové soutěže daly vzniknout již celé řadě vynikajících zpěváků a úspěšných umělců. Leckdy v nich byly objeveny nové talenty, které by jinak zůstaly světu skryté. Jedné takové soutěže se účastnila i Maria Cristina Craciun, jejíž hlas musí okouzlit každého, kdo ho jen zaslechne. Tehdy 11letá dívka si svým vystoupením během několika málo vteřin podmanila porotu, publikum i diváky u televizních obrazovek.

Dívka, která neměla trému

V době, kdy se pěvecké soutěže těšily největší popularitě, se na televizních obrazovkách objevila i tehdy 11letá Maria Cristina Craciun. Dívka (nyní spíše již mladá žena), která pochází z Rumunska, se narodila v roce 2000 a její hlas je naprosto jedinečný. Faktem, který jejímu vystoupení dodal na působivosti, je absence jakékoliv trémy – Maria si zpěv a vystupování maximálně užívá. Porotu i diváky poté uhranula svojí interpretací písně „Caruso“, kterou v roce 1986 napsal italský písničkář Lucio Dalla.

Samotná píseň je nejen formálně obtížná, ale rovněž má náročný námět. Vypráví o bolesti a smutku muže těsně před jeho smrtí, zatímco se dívá do očí své životní lásky. Jak je patrné z názvu písně, pojednává o některých částech života tenoristy Enrica Carusy. Ten byl uznávaným italským operním pěvcem přelomu 19. a 20. století, který se proslavil především ve Spojených státech amerických. Jeho život byl plný těžkostí (narodil se do chudé rodiny) a problémů (italské operní doby ho nechtěly nechat vystupovat).

Domnělý dědeček Luciano Pavarotti

Vystoupení, které Maria během soutěže předvedla, se stalo legendárním. Ačkoliv mnozí diváci slovům písně nerozuměli, díky dívčinému talentu věděli přesně, o čem zpívala – již jako 11letá dokázala Maria se zpěvem skvěle vyjadřovat i potřebné emoce. Poté, co její dechberoucí vystoupení skončilo, stovky diváků ji obdařily potleskem ve stoje a všem bylo jasné, že se zrodila nová hvězda.

Fotografie: Uživatel Pirlouiiiit / Creative Commons / CC BY-SA

Mariin výkon se dokonce dostal do lokálních zpráv, načež se začalo spekulovat, že je nadějná zpěvačka vnučkou proslulého tenoristy Luciana Pavarottiho. Ten zemřel 6. září 2007, pouhé 4 roky před konáním soutěže. Nikdy tak nedostal šanci si novou pěveckou naději poslechnout.

Ovšem i přes všechny podobnosti a dívčin nesporný talent se její spřízněnost s operním zpěvákem nepotvrdila. V současné době je Marii 22 let a ve svém pěveckém umění se neustále zdokonaluje.

Zdroj: Littlethings

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]