Jakou tajemnou symboliku v sobě schovává červená nit kolem zápěstí? Nosí ji Angelina Jolie, Madonna i české celebrity

Fotografie: Shutterstock

Když potřebujete ochránit před negativní energií, možná hledáte vhodný talisman, který by vám pomohl. Lidé odjakživa věřili amuletům, jež jim dodávají síly do boje s nepřízní osudu.

Lidé se s oblibou zdobí různými drahými šperky i obyčejnou bižuterií. Některé ozdoby mají v sobě symbolický význam, kvůli němuž jsou nošeny. Platí to i o tenkém červeném náramku, který je možné vidět na levém zápěstí některých světoznámých celebrit. Jaký signál svému okolí dává jeho majitel?

Za vším stojí kabala

Chceme-li se dobrat pravdy o tenkém červeném náramku, musíme se podívat na staré židovské učení zvané kabala, z něhož pochází. Nosit se musí na levém zápěstí, aby měl to správné kouzlo. Tento náramek dokáže přitahovat štěstí a eliminovat negativní energii. Proto je pro mnoho lidí významným talismanem, který nosí stále s sebou. Věří, že je ochrání před vším negativním a že s jeho pomocí získají štěstí.

I červená barva má svou symboliku

Nošení červeného náramku pomáhá najít pravou lásku, zvýšit sebevědomí, dosáhnout svých vytyčených cílů a snů. Červená barva je plná energie a života. Tomu, kdo červenou nosí, pomáhá odhánět temné myšlenky. Podle judaistického učení červená barva chrání před zlem a dodává sílu k boji s nepříznivým osudem.

Fotografie: Pixabay

Aby náramek fungoval, je třeba provést rituál

Podle židovské kabaly bude tenký červený náramek fungovat jen tehdy, když se provede speciální rituál. Pak bude odhánět zlé duchy, síly, lidi i nemoci. Nosit se má totiž pouze na levém zápěstí. Levá strana těla je blíže srdci a vyznavači kabaly věří, že energie vstupuje do těla právě touto stranou.

Musí to být tenká šňůrka opatřená sedmi po sobě jdoucími uzly, jež mají svou symboliku. Každý uzel představuje jednu duchovní dimenzi, která je spojená se skutečností okolo nás. Náramek by majiteli měla nasadit osoba, jež má dotyčného ráda. Červený náramek se nesmí nikdy sundat. Když sám odpadne, znamená to, že jeho magická síla je vyčerpaná.

Zdroj: Wikipedia