Červená nit na zápěstí není jen pro parádu. Málokdo zná pravý význam tohoto amuletu

Fotografie: Freepik

Jedná se o amulet, který můžeme pozorovat u známých osobností, ale i u lidí na ulici. Pojďme se tedy podívat na to, co přesně má znázorňovat a co tím jeho nositel vyjadřuje.

Červená nit uvázaná kolem zápěstí není žádnou novinkou. Jedná se o symbol, kterým jeho nositel vyjadřuje svůj názor a postoj už delší dobu. Mezi nejznámější nositele tohoto amuletu patřil Michael Jackson, ale můžeme ho zahlédnout třeba i na Madonně. Jedná se ale také o symbol kabaly, jejíž vyznavači věří, že přes červenou nit dochází mezi nimi ke spojení s mužem, který představuje ochranu světa. Co ale jeho nošením vyjadřují ostatní lidé?

Pohlcovač negativní energie

Hlavní symbolika červeného náramku tkví v pohlcení negativní energie. Dokáže nás totiž zbavit nejen špatných myšlenek, ale věří se, že i špatných lidí z našeho okolí. Toto jednoduché gesto nám pomáhá do našeho života směřovat pouze pozitivní energii, dobré lidi, velké množství peněz a tu pravou lásku.

Musíme ale dát pozor na to, kdo a kam nám ji umisťuje. Je důležité, aby nit na naše zápěstí zavázal někdo jiný, než my sami. Musí mít celkem 7 uzlů po svém obvodu a nosit bychom ji měli na levém zápěstí.

Fotografie: Freepik

Člověk, který nám nit na ruku dává, by s námi měl mít jen dobré úmysly. Upřímně ze srdce by nám měl přát úspěch, štěstí i lásku. Ideální osobou je například maminka, nejlepší kamarád nebo kdokoliv, komu bezmezně důvěřujeme.

Pokud se nám náramek přetrhne, dává nám najevo, že do sebe již absorboval velké množství negativních emocí. Nikdy si ho neberte s sebou, nechte ho přímo na místě, kde vám prasknul. Jedině tak se těchto emocí nadobro zbavíte.

I ostatní barvy náramků v sobě skrývají symboliku

Oblíbené jsou ale i jiné barvy, které mají naprosto odlišnou symboliku. Pokud na své zápěstí zvolíte provázek se žlutou barvou, vyjadřujete tím svého kreativního ducha. Modrá barva nám pomáhá eliminovat úzkostné stav. V případě fyzické i duševní bolesti je doporučeno se tímto odstínem obklopit. Na negativní myšlenky ale velmi účinně působí i barva zelená.

Fotografie: Freepik

Ta pomáhá také k odhánění negativních a závistivých lidí z vašeho okolí. Uchrání vás tedy před lidmi, kteří by vám záměrně chtěli škodit. Fialová barva vám dopomůže k dosažení vámi zvolených cílů. Pokud potřebujete uspět, nebojte se obléknout do fialové a nosit také náramek v tomto zbarvení. Ač to tak nevypadá, černá barva vyvolává v lidech klid, respekt a vyrovnanost.

Zdroj: PlanetToday

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]