Červená nit na zápěstí s sebou nese symboliku i poselství. Nosí ji významní lidé i veřejnost

Fotografie: Depositphotos

Na zápěstích lidí se čím dál tím častěji začíná objevovat červená nit. I když se na první pohled může jednat jen o módní výstřelek, symbolika tohoto gesta je mnohem hlubší.

Do povědomí lidí začíná červená nit vstupovat díky tomu, že ji můžeme spatřit na zápěstí známých osobností. Dokonce není ani výjimkou, že červenou nit dávají svým novorozeným potomkům. I přes to, že by se mohlo jednat jen o nový trend v módě, toto gesto s sebou nese skryté poselství. K uvázání niti na zápěstí je rozhodně důvod.

Poprvé byla nit spatřena u samotné Madonny

Mezi nejznámější osobnosti, které se tímto gestem netají, se řadí Madonna. A právě díky ní se více lidí začalo zajímat o to, co červená nit obmotaná kolem zápěstí vyjadřuje. Původně se jedná o kabalistický amulet, který jeho nositele ochraňuje před negativní energií a pomáhá mu dosáhnout úspěchu.

Nit, která se nosí na levém zápěstí, by měla být z vlny. Předpokládá se totiž, že právě vlna má léčivé účinky. Nejenže dokáže rychleji hojit rány, ale také odstraňuje zánět a pomáhá od bolesti. I levá ruka má svůj význam. Podle kabaly totiž právě levou rukou do těla pronikají negativní síly a tento amulet je odvrátí.

Je zapotřebí dodržovat pravidla

I když se celý tento proces zdá jako jednoduchá věc, během samotného navázání niti je zapotřebí dodržovat pravidla. Amulet by měl na ruku navázat druhý člověk a mělo by se jednat o blízkou osobu. Ideální je velmi úzké pouto mezi lidmi, například vztah manželský, sourozenecký nebo rodičovský. Amulet je zapotřebí uvázat na 7 uzlů a během samotného procesu odříkávat modlitbu.

Fotografie: Lev Kolobov / Creative Commons / Attribution 2.0

Mnoho lidí by mohlo následně vyděsit to, že amulet ztratí. Pravdou ale je, že toto je symbolem blížícího se štěstí. V dohledné době se danému člověku splní tajné přání, nebo ho ztracený talisman ochrání před nebezpečím. Právě pro jeho ochranitelské schopnosti se amulet často váže na zápěstí novorozených dětí. V tomto případě by ale rituál měla provést sama matka nebo kmotra novorozence.

Zdroj: Wikipedia

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]