Opakující se sny se závažným poselstvím, které se nevyplácí ignorovat

Fotografie: Unsplash

Každý z nás se čas od času setká se sny, které se mu úporně vracejí jako bumerang. Prozradíme vám, které signály svého podvědomí byste neměli brát na lehkou váhu.

Vědci tvrdí, že sníme jednoduše proto, abychom si ve spánku utřídili všechny myšlenky získané během dne. Někdy se nás však naše podvědomí může pokoušet i varovat před nějakými závažnými událostmi. Proto byla už ve starověku sepsána symbolika snů (stačí si vzpomenout na starozákonního biblického Josefa z knihy Genesis). Na jaká znamení si tedy dát pozor?

Sen o konci světa značí nedostatek podpory

Apokalyptické sny nejsou u lidí žádnou výjimkou. Cítíme se v nich tak bezmocní, nevýznamní nebo zmatení, že je rozhodně nechceme zažívat opakovaně. A co proti tomu tedy dělat? Tyto sny vám říkají, že se na vytváření svého života soustředíte příliš málo. Měli byste sami sobě přiřknout větší důležitost a najít si podporu v okolí, jež vám doteď nejspíš chyběla.

Fotografie: Unsplash

Stydíte se před mnoha lidmi? Chyba je ve vašem srdci

Nikdo se nechce ztrapnit před velkým davem a rozhodně nechceme, aby se nám takový sen zdál stále dokola. Co proti němu tedy dělat? Zamyslete se nad tím, jak prožíváte běžné každodenní záležitosti. Sny o ztrapnění totiž značí, že si vše berete příliš k srdci, a to by se vám mohlo dříve nebo později vymstít.

Ztráta zubů nebo končetin odkazuje do emoční sféry

Sny o rozdrolených nebo vypadaných zubech jsou poměrně časté. Stejně jako noční zážitky, v nichž mají hlavní roli odseknuté nebo jinak ztracené končetiny. Mnohdy stačí i jejich zlomení nebo kupříkladu ztráta článku prstu. To vše vám říká, že v sobě příliš zadržujete emoce a pokud s tím nepřestanete, vymstí se vám to.

Fotografie: Unsplash

Smrt jako varovný prst ukazující do minulosti

Nezáleží na tom, zda ve snu umíráte sami nebo zda vidíte umírat blízkou osobu nebo zcela neznámého člověka. Takový sen říká, že se až příliš ohlížíte do minulosti a necháváte se jí ovlivňovat. Udělejte jednou provždy za vším tlustou čáru a začněte znovu.

Rozchod s osobou, kterou milujete

V reálném životě si to neumíte ani představit, přesto se vám takový sen vrací stále znovu a znovu. Jestliže vás váš milý nebo vaše milá ve snu opustí, značí to, že se ke svému vztahu až příliš upínáte a strachujete se o něj. Obvykle samozřejmě zbytečně. Nedejte svému vnitřnímu hlasu šanci, místo toho vsaďte na zdravý rozum. Jestliže vám váš protějšek nikdy nedal důvod k pochybnostem, oprostěte se od špatných myšlenek co nejrychleji.

Fotografie: Pixabay

Sny o zpoždění dávají signál, že je něco špatně s vaším životem

Nestíháte, neustále se díváte na nárazník odjíždějícího vlaku, nebo jste ve snu dokonce za zpoždění tepáni svým šéfem? Pak se vám vaše podvědomí snaží říct, že musíte opravdu zvolnit. Udělejte si čas na rodinu, na přátele i na své koníčky. Vždyť život rozhodně není jenom o práci.

Sen, v němž vás něco pronásleduje, varuje před nečinností

Jde o jednu z nejhorších nočních můr, jakou můžete zažít. Víte, že se v houští za vámi něco skrývá, procházíte okolo domů s tajemným zlem nebo bezcílně prcháte anonymním davem. A před čím utíkáte ve skutečnosti? Před problémy, u nichž se nechcete ani pokusit najít řešení. Vaše podvědomí vám však říká, že každý problém lze vyřešit. A že tou absolutně nejhorší možností je nechat všechno tak, jak to je.

Fotografie: Freepik

Když se potulujete po neznámých místech, mohou být problémy ve vašem okolí

Zatímco v běžném životě nejrůznější labyrinty a bludiště milujeme, ve snu z nich obvykle býváme vystrašení. Panikaříme a chceme se dostat ven. A jestliže se něco podobného děje v noci opakovaně, jde o varování. Ve své životní roli se necítíte příjemně – ba co hůř, někdo ve vašem okolí to s vámi nemyslí právě dobře. Ostražitost a změna přístupu k životu se tedy vyplatí.

Pád z výšky jako varování před zhroucením

Také se probouzíte hrůzou z volného pádu, během něhož doslova cítíte, jak vám vítr hvízdá kolem uší? Tento sen vám říká, že jste si toho na svá bedra nejspíš naložili mnohem více, než dokážete unést. Měli byste zvolnit, uvolnit se a změnit prostředí. Jinak hrozí psychické i fyzické potíže.

Zdroj: Healthline

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]