Tyto vize těsně před smrtí se u 95 % pacientů až přesně shodují. Změní vám pohled na život

Fotografie: Depositphotos

Badatel Christopher Kerr se dlouhodobě zajímá o téma snů a halucinací u starých lidí na sklonku života. Začalo to jednou jeho pacientkou, dámou ve věku 72 let.

Ta začala těsně před koncem života podivně bloudit kvůli svému mrtvému dítěti. Kerr se vlivem této události rozhodl blíže prozkoumat, jaké sny a vize provázejí umírající lidi. A také, zda, co a jak sdělují. Po neobvyklém chování pacientky se proto rozhodl přesněji studovat dalších 66 umírajících lidí. Jeho výzkum posléze potvrdil, že většina z nich zažila aspoň jednou extrémně realistické vize a sny. V nich se objevovali hlavně zesnulí přátelé a příbuzní. Co dalšího?

Poslední rozloučení a smíření

Dalšími osobami byly přátelé z dětství, rodiče, prarodiče a také oblíbená zvířata. Tedy lidé, kteří tyto jedince nějakým způsobem provázeli po celý život, nebo aspoň jeho velkou část. podle Webniusy viděli někteří pacienti také Boha, anděly a obdobné bytosti. Není bez zajímavosti, že obvyklým motivem bylo i cestování. Celkově měly však tyto vize velmi uklidňující efekt, lidé se smiřovali a vyrovnávali se svým životem. Šlo tak o jakousi přípravu na samotný odchod.

Dle Kerra ukazuje takový proces na lidskou schopnost vyrovnat se s těžkými chvílemi. Nešlo přitom o nic, co by vyvolaly nějaké zvláštní vnější faktory. Veškeré sny a vize tak byly zcela přirozenou reakcí těla, které tušilo blízkost skonu. Nejde o první případ zjištění předsmrtného kontaktu s vlastním životem. Díky starému pacientovi s epilepsií byli vědci dle SmithsonianMagazine nečekaně schopni nahrát onen film života, který nám má přeběhnout před očima.

nemocnice světlo

Herec Jiří Holý se svěřil se „zážitkem“ z klinické smrti předtím, než nadobro odešel. Tohle čeká každého

Film před smrtí

Jak se totiž ukázalo, těsně před smrtí se mozek vydal do sektoru vzpomínek a skutečně vykazoval mimořádnou aktivitu. Ta sestávala ze vzpomínání, meditace a snění. Lékaři tehdy skenovali mozek 87letého pacienta kvůli epilepsii, když dostal srdeční záchvat. Nakonec během procedury zemřel, poskytl však vědcům unikátní materiál. Jednoduše proto, že něco takového nelze dost dobře připravit dopředu. Přístroj z původního testu zůstal zapnutý a všechno zachytil.

stará žena ruka
Fotografie: Pixabay

Mozková aktivita se naplno rozjela 30 vteřin předtím, než muži přestalo být srdce. O lidském mozku se na SvětěKreativity nezmiňujeme poprvé. Kromě zdravého životního stylu je také zapotřebí ho trénovat, třeba za pomoci různých rébusů. A nebojte se. Jestli jste se někdy setkali s tvrzením, že ho nevyužíváte celý, není to pravda. Není využit plně v každý moment našeho života, ale používáme jeho plnou kapacitu.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*