Červenou nit na zápěstí lidé nenosí jen jako doplněk. Mají k tomu jistý důvod, který je většině lidí neznámý

Fotografie: Freepik

Červená nit uvázaná na zápěstí má dle dlouholeté židovské tradice ochránit daného jedince před vším zlým. Ovšem tento talisman si musíte umístit na levé zápěstí, aby měl opravdový efekt. Kromě jiného se na nitku váže několik uzlíků, které představují určitý duchovní rozměr.

Proti čemu váš červená nit na zápěstí ochrání?

Červená nit uvázaná na levém zápěstí má údajně moc ochránit vás přes zlobou, záští, nebo třeba žárlivostí ostatních lidí. Měla by absorbovat všechny negativní energie z vašeho okolí. Pokud z ruky odpadne, nechte si přítelem nebo přítelkyní uvázat novou. Nikdy si neuvazujte znovu tu, která již odpadla. Musíte ji zkrátka vyhodit. Nošením náramku byste měli být naplněni jen láskou, harmonií a štěstím.

Jaké další amulety a talismany vás ochrání před „zlým okem“?

Nejprve si řekněme něco o tom, co to vlastně takové „zlé oko“ je. V nejrůznějších kulturách lidé věří, že se tím rozumí člověk plný záště, který vám chce ublížit. Je to vlastně jakýsi záměr někoho uhranout a ublížit mu. A právě amulety a talismany mají tomuto zabránit a daného jedince ochránit. Pokud tedy věříte a sílu ochranných předmětů, zaměřte se zejména na tyto:

  • Připínací špendlík: jedná se o jednu z nejjednodušších metod, která působí proti údajnému uhranutí. Onen špendlík si připněte na oděv do oblasti srdce. Někteří lidé věří, že pokud amulet změní barvu, absorboval negativní energie a musí být zlikvidován.
Fotografie: Freepik
  • Nazar neboli turecké oko: jedná se o amulet obvykle kulatého tvaru, který lidé nosí neustále při sobě, nebo jej mají pověšený ve svém obydlí. Svému majiteli má přinést především štěstí.
Fotografie: Freepik
  • Hamsa neboli ruka Fátimy: jedná se o amulet ve tvaru ruky. Roztažené prsty mají odrážet vše zlé, kdežto ty u sebe přinášet štěstí.
Fotografie: Freepik
  • Pentagram: patří mezi nejznámější amulety, které odráží zlo i uhranutí. Často jej nosili v minulosti tzv. čarodějnice.

Proti zlu a uhranutí pomohou i bylinky

Vsadit můžete v rámci ochrany své osoby před uhranutím a zlem nejen na amulety a talismany. Pomohou vcelku dobře i některé bylinky. Ty se používaly k těmto účelům už v dávných dobách. Na jaké se tedy zaměřit?

  • Šalvějová koupel: pokud pěstujete na zahrádce šalvěj, můžete si připravit z této aromatické bylinky koupel. Ta vás údajně před vším zlým rovněž ochrání.
  • Levandulová aromaterapie: zklidňující účinky levandule jsou vám jistě známy. Tato voňavá rostlinka však pomáhá i proti uhranutí. Stačí ji prý nosit neustále u sebe.
  • Vykuřování pomocí pelyňku: i tato bylinka dokáže zázraky. Můžete pomocí ní provonět celé své obydlí. Vykuřování místností slouží k odstranění všeho zlého z vašeho okolí.
  • Rozmarýn nejen do pokrmů: a pokud pěstujete na balkoně nebo na zahradě aromatický rozmarýn, také se můžete radovat. Tato bylina vás nejen ochrání před zlem, ale také zbystří vaše smysly.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]