Slepá 13letá pianistka zahrála na veřejný klavír u vlakového nádraží

Fotografie: Joel Kramer / Creative Commons / Attribution 3.0

Dívčino provedení vysoce komplexního Chopinova díla dojalo kolemjdoucí na rušném nádraží k slzám. Televizní show pohotově zakročila a vystoupení v dojetí natočila.

Když Lucy, nevidomá dívka ve věku 13 let, začala hrát na piano, dojala kolemjdoucí na vlakovém nádraží ve Velké Británii. Zpočátku jen procházeli kolem, ale netrvalo to dlouho a začaly se u dívky zastavovat davy lidí. S tím samozřejmě přišla spousta videí, která uchvátila sociální sítě, a zároveň se tato mladá dívka dostala do pořadu Channel 4 The Piano. Je ale jasné, že toho na dívku čeká daleko více, vzhledem k jejímu neobvyklému talentu.

Věhlasná talentová show

The Piano je nová talentová show, kterou pořádá Claudia Winkleman. Účastní se jí talentovaní amatérští klavíristé, již hrají na železničních stanicích po celé Británii. Jedná se o destinace, jako jsou London St Pancras, Leeds, Glasgow Central a Birmingham New Street. Této show se ale účastní nevědomě, jelikož si pořadatelé vybírají své účastníky sami tím, že je odněkud natočí. Když se kolem dívky začal objevovat dav, měli k tomu ideální příležitost.

Dívka se silným příběhem

Podle veřejného mínění hostitelé show nastavili kamery v místě konání, aby zaznamenali reakce lidí. Mezitím dva porotci show, popová hvězda Mika a renomovaný klasický pianista Lang Lang, odposlouchávali. I když porotci mohou obvykle působit chladně, v tomto případě byli skutečně dojatí. Důležitý je přece jen příběh a minulost jedince a maličká Lucy opravdu silný příběh má.

Stane se mladá pianistka vítězkou soutěže?

Co se týče soutěže, v každé epizodě bude vybrán jeden z klavíristů, který bude hrát v jedné z nejslavnějších koncertních síní světa. Velký vítěz talentové show vystoupí před tisícovým publikem v legendární londýnské Royal Festival Hall. Lucy se samozřejmě také účastní s natočeným videem, jak hraje Opus 9 Number 1 od polského skladatele, zatímco porotci s nadšením přihlížejí. Je tedy určitě na místě podotknout, že Lucy má vysokou šanci na výhru.

Zdroj: Huffingtonpost

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]