Známého zpěváka dojalo 11leté dítě. Bravurně zazpívalo jeho píseň

venkovní pódium
Fotografie: Freepik

Populární švédský zpěvák a moderátor slavil padesát let své umělecké kariéry. Na velkém pódiu mu zazpívalo mnoho lidí. Zpěv teprve 11letého chlapce ho však dojal k slzám.

Švédsko je zemí, kde se rodí nadprůměrný počet hudebně nadaných lidí. Pochází odtud několik světoznámých kapel. Lasse Berghagen sice není tolik známý v zahraničí, ale ve Švédsku je to skutečná hvězda. K oslavě jeho padesátileté kariéry v hudebním průmyslu mu přišel mimo jiné zazpívat i chlapec s mimořádným pěveckým talentem. Lasse se neubránil silnému dojetí.

Zhostil se i moderování populárního pořadu

Lasse Berghagen se narodil v roce 1945 ve švédském Stockholmu. Jeho hudební kariéra odstartovala už v roce 1965, kdy vydal svou první desku. V roce 1969 vydal singl, který ho katapultoval mezi hvězdy. Za svůj život nahrál desítky písní, jež jsou ve Švédsku nesmírně populární. V roce 1994 převzal jako moderátor hudební pořad Allsång på Skansen. Jeho sledovanost se pak zvýšila z 600 tisíc na 2 miliony diváků.

Každé léto, vždy v úterý, se schází tisíce lidí ve stockholmském Skanzenu pod širým nebem, aby si poslechli populární švédské písně. Berghagen pořad moderoval až do roku 2003. Když slavil 50 let od začátku své hudební kariéry, rozhodli se mu věnovat jeden celý pořad. Na pódiu se tak vystřídala řada zpěváků, kteří zpívali jeho písně. Mezi nimi byl i teprve 11letý Oscar Stembridge.

Talentovaný chlapec pokračuje v našlápnuté kariéře

Ve videu níže se můžete podívat na veselou píseň Ding Dong, kterou zpívá s naprostou lehkostí a samozřejmostí. Lidé v publiku tleskají do rytmu a záběry na jubilanta prozrazují, že ho tento talentovaný chlapec nesmírně dojal. Možná si vzpomněl sám na sebe, když v mládí začínal s hudební kariérou. Oscar je také velmi nadaný hudebník a budoucnost švédské hudební scény.

Nyní je mu už 14 let a je považován za největší švédský hudební talent posledních let. Je nejmladším umělcem, který kdy podepsal smlouvu s Universal Music Sweden. Zároveň je to multitalentovaný hudebník. Je schopný hrát na klavír, bicí, ukulele a svou oblíbenou kytaru. Švédsko už mu je v současnosti malé, často vystupuje i na zahraničních pódiích. Má velmi silnou základnu fanoušků na internetu a slušně nakročeno k tomu, aby se stal hudebníkem světového formátu.

Švédsko dalo světu mnoho hudebních hvězd

Stejně jako se to předtím povedlo řadě jiných švédských kapel, které jsou dodnes nesmírně populární po celém světě a jejich písně zná snad každý. K těm nejlepším patří ABBA, jejichž hity si zpívá celý svět dodnes. Nebo slavné hudební duo Roxette. Také skupina Europe s hitem Final countdown dobyla svého času žebříčky světových hitparád. Vzpomenout můžeme i Ace of Base, Cardigans a mnoho dalších. Na to, že má Švédsko pouhých 10 milionů obyvatel, se zde rodí opravdu velké množství talentovaných hudebníků.

Zdroj: Expressen

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*