V úctyhodném věku zemřel milovaný zpěvák, jehož největší hity znají miliony lidí i v zahraničí

Fotografie: Freepik

Hudební scéna utrpěla velkou ztrátu, když v sobotu večer ve věku 86 let zemřel legendární country zpěvák, který se proslavil začleňováním jódlování do svých písní.

Talentovaný zpěvák, který dominoval hudební scéně 60. let, měl na svém kontě čtyři britské hity číslo jedna a stal se jednou z nejvýraznějších postav své doby, byl nalezen mrtvý. Jeho bývalý hudební režisér Bob Howe potvrdil BBC, že zemřel pokojně v sobotu večer v Sydney.

Nejen talentovaný zpěvák, ale také významný průkopník v hudebním průmyslu

Frank Ifield získal slávu v 60. letech. Narodil se 30. listopadu 1937 v Coundonu v hrabství Warwickshire v Anglii a v roce 1948 se s rodinou přestěhoval do Austrálie. Podle webu BBC se Ifield proslavil svým charakteristickým jódlováním a jemným tenorovým hlasem, což ho odlišovalo na hudební scéně.

Ifieldova hudební kariéra trvala neuvěřitelných sedm desetiletí, během nichž nahrál 25 alb. Jeho přínos k hudbě byl v roce 2009 oceněn, když mu byla udělena medaile Australského řádu, což bylo uznání za jeho výjimečný přínos k umění. Na hudebním portále YouTube je k vidění krátký dokument, který se tomuto talentovanému zpěvákovi věnuje, zhlédnout ho můžete také níže.

3 roky po smrti Libuše Šafránkové veřejnost zjišťuje podrobnosti o jejím manželství s Josefem Abrhámem

Svou hudební kariéru začal v Austrálii, kde vystupoval v rádiu

Jeho první velký hit přišel v roce 1962 a to píseň „I Remember You“, která se stala mezinárodním hitem a dosáhla prvního místa v britské hitparádě. Následovaly další úspěšné singly, jako „Lovesick Blues“ a „The Wayward Wind“, které mu zajistily pevné místo na hudební scéně. Proslul ale především díky yodelingu, technice zpěvu, během které dochází k rychlé změně mezi hrudním a hrdelním hlasem.

V roce 1962, když si pro své vystoupení zarezervoval začínající skupinu The Beatles jako předkapelu, sehrál klíčovou roli v jejich rané kariéře. Tento krok se ukázal být historickým momentem, který pomohl The Beatles na jejich cestě ke slávě. Jedná se bezpochyby o velkou ztrátu na hudební scéně. O dalším smutném odchodu jsme čtenáře deníku SvětKreativity informovali nedávno, kdy jsme psali o smrti milovaného zpěváka kapely Maxim Turbulenc, jehož hity zná každý Čech.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*