3 roky po smrti Libuše Šafránkové veřejnost zjišťuje podrobnosti o jejím manželství s Josefem Abrhámem

Fotografie: Martin Pauer / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Už jsou tomu 3 roky, kdy zemřela herečka Libuše Šafránková. Její jméno je navždy spjato s jejím manželem, hercem Josefem Abrhámem. Jejich manželství patřilo k nejstabilnějším.

Uplynuly už 3 roky od smrti jedné z neoblíbenějších českých hereček Libuše Šafránkové. Za svůj život ztvárnila nespočet filmových, seriálových i divadelních rolí, ale pro nás to bude vždy kouzelná Popelka, s níž se na televizních obrazovkách setkáváme pravidelně každé vánoční svátky. Její život však nebyl vždy takovou pohádkou, jak se mohlo na první pohled zdát.

Provdala se za svůdníka

Dlouhá léta tvořila manželský pár s hercem Josefem Abrhámem. Jejich vztah platil v českém šoubyznysu za jeden z nejstabilnějších, ovšem ne všechno bylo vždy zalité sluncem. I v případě Šafránkové a Abrháma vyvstaly některé krize, které oba dovedly až k tématu rozvodu. Co přesně se ale u nich doma dělo, to nikdo nevěděl, jen o ni dva.

Spekuluje se však právě o Abrhámově pověsti. Šafránková se musela přece jen mít neustále na pozoru, její manžel byl považován za svůdníka, k čemuž přispívá i fakt, že v době, kdy se začal vídat se svou ženou, udržoval ještě stále vztah se zpěvačkou Naďou Urbánkovou, s níž byl dokonce zasnoubený, jak píše server Blesk.

Na veřejnost unikly detaily ohledně zdravotního stavu Václava Neckáře. Jeho bratr přiznal obavy

Podařilo se jí ho zkrotit

O 14 let mladší Šafránkové se však svého poté už manžela podařilo zkrotit. Vzali se v kostele v roce 1976 a zůstali spolu až do hereččiny smrti, jak uvádí Aha. Měli spolu syna Josefa, kterému je dnes 47 let, a i přes občasné šarvátky, které se nevyhýbají žádnému páru, si zůstali věrní a vytvořili společně pověst jednoho z nejpevnějších párů.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený ČT24 (@ct24zive)

Milovali se a vzájemně si byli oporou i v těžkých chvílích. I tehdy, kdy herečku v roce 2014 postihla rakovina plic, když během operace přišla o jednu pětinu plic. Jak těžce nesl Abrhám smrt svojí manželky, o tom se všichni mohli přesvědčit na jejím pohřbu, kam dorazil na invalidním vozíku a působil zcela nepřítomně a zmateně. Její odchod zdrtil jeho i celé Česko. O skonu Josefa Abrháma a dalších slavných osobností českého šoubyznysu v roce 2023 jsme psali na SvětěKreativity.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*