12letá dívka dojala svým zpěvem publikum k slzám. Na video natočili její unikátní hlas, který nikdo jiný nemá

Fotografie: Jan Deeben / Creative Commons / CC BY-SA 3.0

Když dvanáctiletá dívka vstoupila na pódium, aby vystoupila na prvním ročníku festivalu Classics Is Groot v jihoafrické Pretorii, nikdo nevěděl, co má očekávat.

Důvodem bylo, že mladá operní pěvkyně Amira Willighagen měla vystoupit po boku slavné neapolsko-rakouské barytonové hvězdy Patrizia Buanneho. Jak by mohl hlas mladé dívky konkurovat Buanneho vokálu, který celý život zdokonaloval? Jakmile však začala zpívat, všechny pochybnosti okamžitě zmizely. Amiřin vyzrálý hlas dokonale ladil s Buanneho hlasem, když spolu zazpívali duet „O Sole Mio“, celosvětově známou neapolskou píseň z roku 1898.

Vystoupením ohromila tisíce lidí

Podle facebookové události Classics Is Groot bylo záměrem uspořádat vícejazyčný a pestrý koncertní zážitek, na kterém se představí slavné klasické, popové a rockové písně v symfonickém stylu. Zdá se, že to byl úspěch, protože od té doby pokračují v sérii koncertů Classics Is Groot každý rok. Ačkoli onoho večera v červenci 2016 vystoupilo na pódiu mnoho dalších umělců, duet Amiry a Buanne byl jistě jedním z hlavních vrcholů. O hudební doprovod se postaral obří symfonický orchestr.

Na konci vystoupení Buanne v epickém představení padl na kolena, když oba zpívali text klasické italské písně. Souhra mezi nizozemskou dívenkou a čtyřicetiletým Buannem je naprosto neuvěřitelná. Pro fanoušky Amiry Willighagen nebylo krásné vystoupení žádným překvapením. Koneckonců to nebylo její první vystoupení na velkém pódiu.

Fotografie: Freepik

Porotci nevěřili svým uším

Mnoho lidí si Amiru pamatuje už z roku 2013, kdy se objevila v populární televizní sérii Holland’s Got Talent. Tehdy jí bylo pouhých devět let, přesto dokázala téměř dokonale předvést Pucciniho „O Mio Babbino Caro“ z opery Gianni Schicchi. Publikum ji odměnilo standardním potleskem a dokonce i Simon Cowell byl ohromen.

Hudební magnát to okomentoval na svém Twitteru. Je opravdu úžasné, kolik talentu Amira na svůj věk má. Porotkyně Chantal Janzen k tomu řekla, že nemůže uvěřit tomu, kolik let dívenka má. Ještě působivější je fakt, že Amira nikdy neměla žádný formální pěvecký výcvik. Ve skutečnosti se naučila zpívat operu výhradně sledováním videí na YouTube.

Jak s tím vším začala

„Můj bratr Vincent hraje na housle a já jsem také chtěla něco dělat. Tak jsem si řekla, že budu zpívat, a pak jsem slyšela operní písně, které mi připadaly velmi krásné, a tehdy jsem začala zpívat,” řekla Amira. Kromě toho, že svůj hlas tvrdě rozvíjela, je jasné, že patří také k lidem, kteří jsou prostě přirozeně talentovaní.

Jsme si jisti, že v příštích letech se s Amirou budeme setkávat mnohem častěji. Tato mladá zpěvačka je rozhodně někým, koho je třeba sledovat, až bude starší a bude pokračovat ve zdokonalování svého řemesla. Zmiňované video, které bylo publikováno na kanál YouTube bylo shlédnuto již více než 37 milionkrát.

Zdroj: Amira’s Archive