Manželé hrají na kytaru: Talentovaný papoušek zpívá skladbu „Knockin‘ on Heaven’s Door“

Fotografie: Ricaurte Puga / Creative Commons / Attribution 2.0

Papoušci se řadí mezi nejtalentovanější zvířata. Důkazem toho je tento papoušek, který se zachová naprosto nevídaně po tom, co uslyší kytary.

Spousta lidí se někdy setkala s papouškem, který dokáže například napodobit zvuky něčeho, co slyšel. Ti o něco více nadaní opeřenci dokážou dokonce napodobit i lidská slova a prakticky mluví, jako by znali lidskou řeč. Jedná se o skutečně inteligentní zvířata. Ovšem to, jakým talentem oplývá tento papoušek jménem Tico, je vídáno jen velmi zřídka.

Papoušek se učil od svého majitele

První kroky v mluvení a celkovém vytváření známých zvuků se Tico učil tím, že napodoboval svého majitele Franka. Ten mu věnoval spoustu péče, a tak se papoušek postupně učil více a více zvuků. Frank zároveň hrál na kytaru a s ním hrála i jeho přítelkyně Lisa. Společně trávili často dny tím, že spolu hráli a zpívali různé písně – a Tico tomuto byl samozřejmě přítomen.

Tico uměl čím dál více zvuků

Jak plynul čas, papoušek se učil čím dál více. Časem už to bylo tak, že si jen tak posedával a povídal si s Frankem. Když zrovna neměl možnost povídat si s nějakým protějškem, zvládl rozmlouvat i sám se sebou. Postupem času si začal různě prozpěvovat, jelikož to slyšel od Franka a Lisy.

Papoušek doprovázel svého majitele

Jednoho dne se u Franka opět zastavila Lisa a hráli spolu na kytaru různé písně. Sledovali při nich opeřence, který byl před nimi na stolečku. Tico různě reagoval na odlišné písničky, jež ti dva hráli. Začali hrát známou skladbu od Boba Dylana, když vtom se nestačili divit reakci papouška, který je začal doprovázet svým zpěvem.

Stalo se něco neuvěřitelného

Frank a Lisa se rozhodli píseň nacvičit. Tico je vždy doprovázel. To, jak přesně věděl, kdy má začít zpívat, bylo neuvěřitelné. Nejvíce si toto vystoupení užívala Lisa, na které bylo vidět, jak je z papouška nadšená. Ticův zpěv byl opravdu ohromující a jeho tóny zněly vskutku ladně.

Tico přidal i pohyby

Nejvíce oba dva hudebníky uchvátilo Ticovo chování při zpívání písně. Papoušek se totiž promenádoval po stolečku. Při svém zpěvu přidával do rytmu různé pohyby a hlavou chvilkami pohazoval jako skutečná rocková hvězda. Do toho všeho zvládal plynule celý rytmus písně, který dokonce zpíval hned v několika tóninách. S Frankem zpíval písně již dříve, a tak není divu, že dnes je z něj takto nadaný pěvec.

Zdroj: Madlyodd