Starší sestra hraje na kytaru a učí tak brášku s Downovým syndromem nová slova. Matka je zachytí na video

Fotografie: woodley wonderworks / Creative Commons / Attribution 2.0

Tento chlapeček je opravdový bojovník. Od narození se musel poprat už s mnoha výzvami a i díky podpoře svých sourozenců si vede nad očekávání.

Malý Bo se narodil s Downovým syndromem. Kromě toho měl však i potíže se srdíčkem a plícemi. Hned po narození tak musel podstoupit několik druhů léčby a často tak musel být v nemocnici. Dnes si však vede velmi dobře. S jeho pomalejším vývojem se snaží pomáhat i sourozenci. Jeho starší sestra ho pomocí písniček učí nová slova.

Sestra učí brášku pomocí zpívání písniček

Podívejte se na rozkošné video zachycující dva sourozence, kteří se opravdu milují. Jedenáctiletá Lydia dostala od maminky za úkol pohlídat malého Boa, než se vrátí ze sprchy. Lydie tak vzala kytaru, na niž hraje už od čtyř let, a začala zpívat jeho oblíbenou písničku. Část jejich společně strávených chvilek tak stihla natočit maminka vracející se ze sprchy.

Lydia zpívá a v místech písničky, o kterých ví, že Bo slova umí, nechá jeho, aby slovo zazpíval. A jde mu to moc dobře, legračně špulí pusinku a ani jednou se nesplete. V tomto věku děti umí zpravidla 50 slov, Bo jich však tehdy zvládnul jen 12. Proto bylo potřeba mu v tomto směru věnovat maximální pozornost a je vidět, že maminka má štěstí na šikovné pomocníky.

Muzikoterapie v tomto případě skutečně funguje skvěle

Děti z Downovým syndromem mají totiž problém především s naučením řeči. Musí se s nimi vše mnohem více opakovat, aby si nová slova dobře zapamatovaly. V jiných věcech však tyto děti dokážou být o dost napřed před svými vrstevníky. A to především v empatii a projevování lásky a emocí. Jsou mnohem bezprostřednější a umí lidi kolem sebe skutečně rozveselit.

Tatínek rodiny je sám hudebník, a tak se v této rodině hraje a zpívá velmi často. Maminka je přesvědčená, že muzikoterapie skutečně funguje. Poprvé malému hráli na kytaru, když trávil týdny na jednotce intenzivní péče. Když trochu povyrostl a hrála mu Lydie, všimla si, že začal sám říkat některá slova, přestože lékaři pochybovali, že zvládne do tří let říct jediné slovo.

Bo však proti všem očekáváním dělá neuvěřitelné pokroky. Všechna slova, která se dosud naučil, byla ta z písniček. Bo má velké štěstí, že se narodil do tak úžasné rodiny. Kromě sestry Lydie se mu věnují také tři starší bratři. Maminka Boovy pokroky často sdílí na facebooku. Toto „zpívací video“ však zaznamenalo jednoznačně největší úspěch a vidělo ho již přes 17 milionů lidí.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*