Bezdomovec se dlouhé roky toulal v ulicích velkoměsta. Jednoho dne se mu naskytla šance, která mu obrátila život o 180 stupňů

Fotografie: Depositphotos

Život muže z tohoto příběhu byl v roce 2014 opravdu ponurý a smutný. Byl bez domova a toulal se ulicemi Nashvillu.

Netušil, co bude jíst k večeři ani kde bude spát. V životě mu nezbylo takřka nic, jen láska ke zpěvu.  A ta mu dodávala chuť žít dál. Zpěv zkrátka miloval. Dodával mu sílu a muž tak věřil, že jeho život má stále ještě nějaký smysl. V březnu 2014 zahájila zpěvačka Jill Johnson reality show a hledala místní talenty. Soutěž se odehrávala právě v Nashvillu, kde žil i milovník hudby bez střechy nad hlavou.

Dozvěděla se o bezdomovci

Jill Johnson se zanedlouho dozvěděla o Dougovi Seegrovi, muži, který sice nemá domov, ale nádherně zpívá. Slyšela, že má úžasný hlas, a proto se rozhodla, že ho musí najít. S pomocí Jill se později Dougovi podařilo natočit hudební klip, ve kterém mohl předvést svůj talent. Nahrávka se líbila nejen zpěvačce, ale také divákům. Všechny jeho talent ohromil. A jemu tak začal zcela nový život.

Muž má opravdu melodický a líbivý hlas a byl by hřích, kdyby si ho nechával jen a pouze pro sebe. Doug sice neměl v životě zrovna štěstí, ale má dar, díky kterému může radost a štěstí rozdávat i jiným. Jeho hudba vykouzlí úsměv na tváři i ve chvílích, které jsou nelehké. Doug se díky zpěvu vrátil k normálnímu životu a nyní může ke stejné věci pomoci také dalším lidem.

Pomůže zpěv i příběh

Některým lidem možná pomůže jeho hudba, jiným však může optimismus do žil vlít jeho skvělý příběh. Dokazuje, že i z úplného dna, kdy člověk nemá nic jiného než svůj hlas, se dá zase zvednout. Začít znovu žít plnohodnotný život. V novém domě či bytě. S novou prací a s novou vírou, že život neumí být jen zlý a náročný. S vírou, že druhá šance opravdu existuje a každý na ní má právo.

Fotografie: Pixabay

Lidí bez domova je na celém světě opravdu mnoho. Na ulici se tito lidé ocitnou často opravdu nešťastnou náhodou a sami nemají sílu to zvrátit. Často se bojí obrátit na ostatní, jelikož mají obavy, že budou odmítnuti. Pokud okolo sebe máte podobného člověka, zkuste se ho zeptat, zda nepotřebuje pomoc. Zda pro něj nemůžete něco udělat. I kdyby to měla být obyčejný maličkost.

Zdroj: InspireMore

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]