Hladový bezdomovec prosil v restauraci o zbytky jídla. Majitel na něj měl kontroverzní prosbu

Fotografie: Depositphotos

Otec s dcerou si užívali rodinnou chvíli v restauraci, když se stali svědky něčeho úžasného. Vešel bezdomovec a požádal o jídlo. Majitel mu udělil nabídku pod jednou podmínkou.

Joey Mustain prožíval běžný den se svou dcerou Stellou. Zašli si do místní restaurace na jídlo a užívali si společnou rodinnou chvíli, když dovnitř vešel muž. Od prvního pohledu bylo jasné, že žije na ulici. Zeptal se pracovníka restaurace, jestli jim nezbylo nějaké jídlo, které už nepotřebují a vyhodili by ho. V tu chvíli byli Joey a jeho dcera svědky něčeho neuvěřitelného. Majitel restaurace muže zastavil a udělal mu nabídku.

Všichni na něho hleděli s nechutí

Muž měl boty od zaschlého bláta, špinavé vlasy a velmi dlouhé neudržované vousy. Strávníci se s odporem v očích rychle vzdálili, ale to nezabránilo bezdomovci, aby byl zdvořilý a mile se usmíval, když čekal na vedoucího restaurace. Zřejmě byl zvyklý na takové reakce ostatních lidí v jeho blízkosti. Nic si z toho nedělal, stále si uchovával úsměv na tváři a slušné chování.

Joey začal být zvědavý a rozhodl se pozorovat manažera zařízení, který k bezdomovci přistoupil. Slyšel, že bezdomovec dostal nabídku, ale pod jednou podmínkou. To Joey rozhodně nečekal. Pozoroval celou situaci, aby viděl, co se bude nadále dít. Muž mohl dostat velké teplé jídlo, ale pouze pokud souhlasil s modlitbou s vedoucím restaurace.

Společná modlitba

Přestože v restauraci bylo mnoho hostů a personál byl zaneprázdněn, manažer restaurace si udělal čas na společnou modlitbu s mužem bez domova. Joey byl tím okamžikem uchvácen a požádal svou dceru Stellu, aby se dívala, co se děje. Když jí řekl, co muži dělají, dcera sklonila hlavu a pomodlila se s nimi.

Muži se při mytí oken nemocnice převlékli do kostýmů superhrdinů. Důvod byl jasný, rozdat dětem trochu radosti

 

„Miluji učit svou dceru o životě,” píše Joey na své facebookové stránce, kde následně sdílel fotografii celé situace. Je krásné vidět, jak se někteří lidé dokážou vcítit do těžkých situací druhých. Pokud si myslíte, že by se lidskostí tohoto manažera restaurace mělo inspirovat více lidí, můžete se o tento příběh podělit.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]