Zanedbaný bezdomovec se po 20 letech dostal ke kadeřníkovi. Po proměně neudržel slzy na uzdě

Fotografie: Depositphotos

Bezdomovec se zúčastnil celkové proměny zevnějšku a je naprosto k nepoznání. Omládl o deset let a z dlouhých vlasů a vousů už mu ni nezbylo. Může konečně začít žít nový život.

Občas je potřeba k získání nové chuti do života proměna zevnějšku. Lidé potřebují získat sebevědomí a odsunout všechny předsudky stranou. Zahození strachu jim může přinést úplně nové možnost a zážitky, ke kterým by se jinak ani nedostali. Často ale u bezdomovců něco takového nestačí. Na celkový restart je zapotřebí daleko více věcí. Většinou musí zakročit sociální pracovníci, aby jim poradili, kterým směrem se vydat. Není to ale vůbec jednoduché a někomu se to třeba vůbec nepovede.

Návštěva kadeřníka

Chan se věnuje celkovým proměnám. Je to jeho zábava, a když ji chce sdílet s ostatními, natáčí je na videa na YouTube. Ohlasy jsou opravdu skvělé a spoustu lidí tento koncept baví. Mohou mu dokonce dát typ, kdo další se změny účesu zdarma může zúčastnit. To využil i jeden pár, který znal bezdomovce Dona z ulice. Holiče totiž odmítal navštívit už celých šest let a nikdo ho k tomu nedokázal přemluvit, když ale viděl videa s práci Chana musel souhlasit a ani neprotestoval.

Nový člověk

Návštěva vyžadovala určitou kuráž, protože Don se přiznal, že se před stříháním v salonu velmi styděl za své zanedbané vlasy a vousy. Nezastřihoval si je a ni je moc často nemyl. Navíc brýle s vysokými dioptriemi vůbec nepřidávaly jeho celkovému vzhledu. Chan ho však ujistil, že je to v pořádku a uklidnil ho, že se u něj už takových zákazníků objevila celá řádka. Když se tedy dali do proměny, odsunul kadeřník muže tak, aby na sebe neviděl, pak už se jen dal do práce.

Dlouhé plesnivé vlasy mu postupně ostříhal a nakonec vše zastřihl holícím strojkem, který účes přenesl do požadované podoby. To stejné se stalo i s vousy, ty eliminoval na minimum. Vše navíc podtrhly nové kontaktní čočky, takže se úspěšně mohl zbavit nepadnoucích brýlí. Když se následně Don uviděl v zrcadle, nemohl uvěřit vlastním očím. Byl naprosto unesený a cítil se jako nový člověk. Omládl nejméně o neskutečných 10 let. Sledující v komentářích mu následně sklonili velkou poklonu, přiznali, že by jej na ulici ani nepoznali.

prázdná třída

Z učitele v důchodu se stal bezdomovec. Když ho jeho bývalý žák potkal na ulici, jednou větou mu změnil život o 360 stupňů

Změna života

Nyní může Don začít úplně od začátku s daleko lepším sebevědomím. Hned následující den jej čeká nový pracovní pohovor, ve kterém chce zazářit a získat pracovní místo, aby si mohl zajistit. Nebojte se změn, můžou vám přinést do života další příležitosti.

Zdroj: Inspired Stories

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*