Z učitele v důchodu se stal bezdomovec. Když ho jeho bývalý žák potkal na ulici, jednou větou mu změnil život o 360 stupňů

prázdná třída
Fotografie: Unsplash

78letý José Villaruel byl spoustu let učitelem v Kalifornském městě Fontana, kde byl mezi žákem velice oblíbený. S příchodem covidové pandemie se ale vše změnilo učitel byl rázem bez práce.

Villaruel byl nucen odejít do důchodu a žít z šeku na sociální zabezpečení. Bohužel, měl dluhy a velkou část svých peněz poslal do Mexika, aby zaplatil péči o svou nemocnou manželku. Aby vyžil, byl Villaruel nucen žít ve svém autě, dokud se jeho finanční situace nezlepší. Poháněla ho naděje, že se mu jednou opravdu poštěstí. Zhruba v té době, si místní obyvatel Steven Nava začal každé ráno všímat někoho, kdo spí v autě na parkovišti, poblíž jeho domova.

Bývalý žák ochotně poskytl pomocnou ruku

„Všiml jsem si, že měl všechny své věci v autě, a tehdy mi bylo jasné, že je to bezdomovec“, řekl Nava pro NBC Los Angeles. Všiml si také, že muž bydlící v jeho autě byl jeho bývalý suplující učitel, kterému se ve škole říkalo „pan IN.“ Jakmile Nava navázal spojení, dal mu 300 dolarů, aby zůstal na pár nocí v hotelovém pokoji. „Měl jsem poslání pomoci učiteli, který během pandemie procházel těžkým obdobím“, řekl Nava. Byl zároveň informován, že jeho manželka je vážně nemocná, a že si za svoji finanční situaci opravdu nemůže.

Nava věděl, že Villaruel bude potřebovat další pomoc, a tak pro něj sestavil dobročinnou sbírku GoFundMe. Následně o tom sdílel na sociálních sítích. Jeho tweety se rychle staly virálními a pro svého učitele brzy vybral 27 000 dolarů. V den Villaruelových 77. narozenin, ho Nava s pomocí místní zpravodajské stanice a bývalých studentů překvapil šekem na 27 000 dolarů. Po skončení počáteční sbírky zahájil Nava druhou sbírku, která pro Villaruela vydělala dokonce o 30 000 dolarů více.

Dala se do řeči s bezdomovcem a spontánně mu nabídla práci. Z ulice ho dostala na farmu a změnila mu život

Kouzelný vztah mezi bývalým učitelem a jeho studentem

Příběh Navy a pana učitele je pěkným příkladem toho, jaký vliv může mít vztah učitele s jeho blízkým žákem. Nikdo si nezaslouží být bez domova a zvláště ti, kteří strávili desítky let výchovou dětí a pilnou prací. V září 2021 Nava prozradil, že díky veškeré pomoci, se mohl jeho pan učitel vrátit ke své rodině do Puebla v Mexiku.

Zdroj: Twice

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]