12letá holčička trpí vzácnou nemocí a čeká na to, až se její „záchranná“ operace konečně uskuteční

Fotografie: Flare / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

12letá Nikolia, které byl diagnostikován nádor v oblasti pravé klíční kosti, odjíždí do Hannoveru kvůli operaci. Nadále na ni přispívá nespočet dobročinných duší.

Život dvanáctileté Nikolie z Řecka, která donedávna neměla žádné zdravotní problémy, se obrátil naruby, když si její rodiče v srpnu všimli něčeho neobvyklého na její pravé klíční kosti. Navštívili tedy dětského lékaře, který je ihned odkázal na dětského onkologa, aby pro ni a samozřejmě i její rodinu našel to nejlepší řešení.

Vzácné a nebezpečné onemocnění

Holčička byla podrobena sérii testů a ukázalo se, že trpí velmi vzácným nádorem nervové tkáně. Ten je totiž považován za opravdu nebezpečný, protože při svém růstu způsobuje stlačení vitálních struktur a může zapříčinit vážné komplikace. Jedná se např. o krvácení, ochrnutí hlasivek, stlačení průdušnice, či dokonce slepotu.

Její stav se velice rychle zhoršil

V nedávné době podstoupila nové testy, které bohužel ukázaly, že velikost nádoru dramaticky narostla a tlačí na sousední orgány. Podle jejího lékaře musí okamžitě podstoupit chirurgické odstranění, protože jakékoli zpoždění může být fatální. Operaci nelze provést v Řecku, lékařka proto kontaktovala speciální centrum v Německu, kde se tým specialistů dohodl na její operaci koncem května nebo začátkem června. Její rodina však není schopna sehnat požadovanou částku 81 000 eur (asi 1,9 milionu korun) na operaci a hospitalizaci.

Nemocné miminko lékaři odpojili od přístrojů. Dítě ale svůj boj o život nevzdalo a po 10 minutách všechny překvapilo

Termín operace je za rohem

Řecký lékař veřejnost upozorňuje na to, že by se mohlo jednat o dítě kohokoli. Rozhodně tedy není na místě, aby člověk zůstal lhostejný, ale udělal vše pro to, aby holčičce pomohl. Množství vybraných financí stále narůstá, ale čas ubíhá a termín operace je za rohem. Je tedy možné, že se v nejbližších dnech bude vědět, jak to s dobročinnou sbírkou na operaci dopadlo.

Zdroj: Newsitamea

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]