Nemocné miminko lékaři odpojili od přístrojů. Dítě ale svůj boj o život nevzdalo a po 10 minutách všechny překvapilo

Fotografie: Depositphotos

Mladí rodiče museli učinit to nejtěžší rozhodnutí v životě. Svého malého syna nechali odpojit od přístrojů. Kojenec ale bojuje a dokazuje, že zázraky se dějí.

Když se malý Karson Hough narodil, lékaři ihned věděli, že jeho další život bude velmi náročný. Kojenec trpěl řadou závažných onemocnění, kdy vyžadoval prakticky nepřetržitý dohled a připojení na život podporující přístroje. Bohužel jeho stav se nikterak nelepšil. Naopak, po sérii vyšetření lékaři zjistili, že mu nedokážou pomoci a chlapeček brzy zemře. Když s touto skutečností seznámili jeho rodiče, museli učinit nejtěžší rozhodnutí ve svém životě. Ovšem Karson všechny překvapil – nejenže nezemřel, ale začal sílit a prospívat.

Mladá maminka Lisa Hough se rozhodla se světem sdílet příběh svého několikatýdenního syna, který se ukázal být velkým bojovníkem. Malý Karson se narodil s celou řadou vážných onemocnění, což vyžadovalo jeho okamžité připojení na život podporující přístroje. Bohužel po nějaké době strávené na jednotce intenzivní péče museli lékaři jeho rodičům oznámit zdrcující zprávu. Pro jejich novorozeného syna již nemohli nic udělat, a proto navrhovali chlapce od přístrojů odpojit.

Oba rodiče byli zdrcení, ale na návrh lékařů po dlouhých rozhovorech přistoupili. V den, kdy měl být Karson od přístrojů odpojený (18. února 2022), jim lékaři vysvětlili, že poté, co přístroje vypnou, bude chlapec žít dalších asi 10 minut. To je maximum, co jeho srdíčko vydrží pracovat bez kyslíku. Ačkoliv rodiče nebyli připraveni dát svému synovi sbohem, sledovali, jak pracovníci nemocnice vypínají jeden přístroj za druhým. Ovšem v momentě, kdy měl jejich syn zemřít, se stalo něco neuvěřitelného.

Zázrak, který nikdo nedokáže vysvětlit

Výsledky všech testů a provedených vyšetření jasně ukazovaly, že kojenec by měl po odpojení od přístrojů zemřít. Ale Karson nezemřel. Takřka okamžitě poté, co lékaři přístroje vypnuli, začal sám dýchat. Lisa s manželem byli štěstím bez sebe i přes to, že jim nikdo nedokázal říci, jak je to možné, ani jak dlouho bude Karson ještě žít. Od té doby se stav malého chlapce začal každým dnem lepšit. O 10 dní později se dokonce zbavil kyslíkové podpory, dokázal si udržet stálou tělesnou teplotu a „přestěhoval se“ z inkubátoru do postýlky.

Nejtěžší rozhodnutí v životě

Po dalším týdnu si mohli rodiče odnést svého syna domů. Tam na něj již netrpělivě čekali jeho dva sourozenci, obě babičky i dědeček. Péče o kojence je nicméně stále náročná – Karson musí dostávat každé 3 hodiny celou řadu léků, je vyživovaný nasogastrickou sondou a jeho srdeční tep a úroveň saturace kyslíkem musí hlídat speciální monitor. Aby mohla Lisa vyřizovat vše potřebné, starají se o Karsona i jeho babičky. Celá rodina pevně věří, že i přes nelehký vstup do života bude chlapcův další osud jen šťastný.

Zdroj: Twice

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]