Muž zažil klinickou smrt. Po dlouhých 20 minutách se vrátil mezi živé a nyní se svěřil s tím, co prožil

Fotografie: Depositphotos

Muž jménem Scott Drummond byl prohlášen za mrtvého. Byl mrtvý dlouhých 20 minut. V jednom rozhovoru se rozpovídal o tom, co viděl.

Scott Drummond byl mrtvý 20 minut a dlouhou dobu o tom vůbec nemluvil. Je to pro něj totiž velmi osobní věc. Drasticky mu to totiž změnilo zbytek jeho života. Kvůli pandemii se Scott rozhodl sdílet tento příběh. Doufal totiž, že to pomůže každému, kdo zrovna trpí a musí přemýšlet nad tím, co bude s ním a s jeho blízkými.

Stalo se to v jeho 28 letech

Sám Scott říká, že za dlouhých 20 minut viděl věci, které vidí jen málo lidí. A přidává se tak k lidem, kteří říkají, že se člověk smrti nemusí vůbec bát. V tu dobu Scottovi bylo pouhých 28 let. Když se probudil, zjistil, jaké jsou jeho hodnoty, co vše ve své rodině má a také to, čeho si má v životě opravdu vážit a co je důležité.

Dnes je Scottu Drummondovi téměř 67 let. Doteď o této své zkušenosti řekl jen svým nejbližším, nechtěl se o tom s nikým jiným bavit. Je to pro něj totiž až moc osobní. Drummond musel podstoupit operaci po nehodě na lyžích, když v tom se něco pokazilo. Najednou se vznášel nad svým tělem a operaci viděl z ptačí perspektivy.

Bylo to neskutečně klidné

Ale na operačním sále nebyl sám. Měl tam někoho s sebou. Toho člověka nikdy před tím neviděl, ale i tak mu připadalo, že ho zná. Nemluvili spolu, jen si vzájemně četli myšlenky. Scott slyšel všechno, co říkali lékaři, ale neslyšel, jestli něco říkala osoba vedle něj. Když se s touto osobou vznášel nad operačním sálem, bylo mu řečeno, že je čas odejít. Nesměl se ale ohlížet.

Pak najednou stál na poli a osoba byla stále po jeho boku. Na druhé straně viděl neobvyklé stromy a krásnou louku s divokými květinami ve velmi zářivých barvách. Scott říká, že nic hezčího v životě neviděl. Tady ho ale jeho společník opustil. Byl to neskutečně klidný zážitek. Před ním se najednou ukázalo něco, co vypadalo jako velký mrak a on měl najednou celý svůj život před očima.

Vrátil se zpět do těla

Viděl všechno, jak to dobré, tak to zlé. Uvědomil si, že poslední dobou dělal vše jen pro peníze a neměl čas na své kamarády a rodinu. V tu dobu mu ale docházelo, že je mrtvý. Šel směrem k mraku, ale z něj se najednou vynořila ruka a nějaký tajemný hlas mu řekl, že ještě není jeho čas. Scott se vrátil ke svému tělu a na své hrudi našel poznámku, že je už 20 minut mrtvý. Od teď už se ale nebojí smrti.

Zdroj: Daily Star

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]