Slepá 2letá holčička podstoupila operaci očí. Lékaři natočili její dojemnou reakci, když poprvé v životě uviděla svoji maminku

Fotografie: Depositphotos

Holčička se narodila úplně slepá a po dvou letech tu byla možnost podstoupit operaci. Poprvé tak mohla vidět svoji maminku.

Každá matka udělá pro svoje dítě úplně všechno. Tato matka se nevzdala, i když se její holčička narodila slepá. Doufala totiž, že se jednoho dne všechno obrátí v dobré. Nic nevzdávala a vyzkoušela úplně všechny možnosti, dokud jedna z nich nevyšla. A tak jednoho dne holčička podstoupila náročnou operaci a mohla tak konečně vidět svoji maminku.

S maminkou komunikovala dotykem

Nicolly Pereira pochází z Brazílie, přesněji Santa Catarina a narodila se s diagnózou dětský glaukom, což je druh slepoty, který je způsobený tekutinou v očích. Navíc je tato holčička i hluchá, protože má v uších také tekutinu. S matkou tak komunikuje dotykem. Lékaři v Brazílii už několikrát provedli nějakou operaci, ale žádná bohužel nepomohla.

Mysleli si, že by mohli pomoci v Bascom Palmer Eye Institute na University of Miami na Miller School of Medicine. A tak, aby tam matka svoji dceru vůbec mohla zavézt, musela uspořádat sbírku. Příběh své dcery zveřejnila na Facebooku, získala několik štědrých dárců a také získala podporu od Mezinárodního fondu pro děti Jackson Health Foundation.

Je neskutečně šťastná

Operace oka, která trvala 3 hodiny, byla úspěšná a provedla ji MUDr. Alana Grajewski. Také provedla operaci, díky které mohla být odstraněna tekutina z uší, takže holčička dokonce i slyší. Holčička sice bude muset do konce života nosit brýle, ale konečně svoji maminku uvidí a také uslyší. Holčička je nyní schopná sama stát, poslouchá písničky a zpívá. Obě jsou nesmírně šťastné a nikdy si tohoto zázraku nepřestanou vážit.

Zdroj: Erabaru