Pohřeb ženy se nesl v pochmurné atmosféře. Její slepý syn však svým talentem ukázal, co zde zanechala

Fotografie: PersianDutchNetwork / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Vyrovnat se se smrtí milované osoby není nic jednoduchého. Tato rodina však pojala odchod jejich milované opravdu netradičním způsobem.

Teprve 15letý chlapec si právě prochází těžkým životním obdobím. Maminka pro něj byla vším. Přesto se vzpomínkový memoriál na její památku nese ve veselém duchu. Vzpomíná na veselé okamžiky, které spolu prožili a nakonec usedne ke klavíru a přítomným a také své mamince v nebi, zazpívá krásnou píseň, „You raise me up”.

Maminka se rozhodla ukončit léčbu svého diabetu

Jonah Manley a jeho otec se museli před pár měsíci rozloučit s jejich milovanou Nicole, která se rozhodla dobrovolně odejít z tohoto světa, protože již dále nemohla snášet těžké zdravotní problémy. Celoživotní diabetička byla naživu jen díky pravidelné dialýze. Často se necítila dobře a její stav se postupně zhoršoval.

Nakonec se rozhodla, že přestane na dialýzu chodit a zemře doma v kruhu svých blízkých. Manžel i syn tak byli v posledních chvílích s ní a její smrt se oba snažili statečně přijmout. Malý Jonah se narodil slepý a jeho maminka tak pro něj byla velmi důležitou osobou. Nejen, kvůli lásce, kterou maminky dětem dávají, ale byla také jeho očima.

Jonah nikdy nenastoupil do školy a jeho matka jej vše učila sama doma. Díky její péči je Jonah i přes svůj handicap naprosto samostatnou a soběstačnou jednotkou. Dokonce jej povzbuzovala i ke hře na klavír, která není pro slepého člověka úplně jednoduchá. Dokonce hráli společně i šachy, ačkoliv pro slepého člověka musí být velmi obtížné pamatovat si rozestavení figur na šachovnici. Nicole se snažila Jonaha brát jako zdravého chlapce naučit jej, že dokáže víc, než si myslí.

slepecká hůl

Slepý muž poprvé vidí svou ženu a syna: Má k tomu jen tři slova

Na maminku zavzpomínal i vtipnými historkami

Několik měsíců poté, co Nicole zemřela, se rozhodli pro ni uspořádat vzpomínkový memoriál. Jonah si připravil i „10 důvodů, proč miluji moji mámu”. Mimo jiné zmiňuje, jak ho chodila uprostřed noci kontrolovat, aby se ujistila, že jej neunesli mimozemšťané. Také ho utěšovala, když byl smutný, četla mu jeho oblíbené knížky a byla loajálním posluchačem jeho podcastu „Jonahova mysl”.

Když Jonah na svou maminku vzpomínal a vyprávěl úsměvné historky z jejich společného života, smál se a s ním i celý sál. Ve videu níže se můžete podívat, jak Jonah na svou maminku vzpomíná a poslechnout si obdivuhodný výkon, kdy se doprovází sám na klavír a zpívá matce krásnou píseň. Ta už však vehnala všem přítomným slzy do očí.

Zdroj: Megasvet

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]