Zemřela během porodu. Manžel jí pošeptal něco do ucha. Během 24 hodin se probojovala k životu

Fotografie: Depositphotos

Její těhotenství probíhalo bez problémů. Během porodu se však u ní objevila velmi vzácná komplikace. Naděje na její přežití byla jen 15%.

Začalo se jí říkat zázračná matka. Přežila vážnou porodní komplikaci, která ve většině případů končí smrtí. Srdce se jí zastavilo ještě když byla její dcerka v bříšku. Lékaři provedli urychleně císařský řez, aby zachránili aspoň dítě. Matce však nedávali téměř žádnou naději. Pak se s ní však přišel rozloučit manžel, který jí do ucha pošeptal povzbudivá slova.

Během porodu se jí zastavilo srdce

Neuvěřitelný příběh, který z naprosté beznaděje vyústil ve šťastný konec. Melanie Pritchard byla přijata do porodnice v 39. týdnu těhotenství. Porod měl probíhat přirozeně a sestřička si budoucí maminku i dítě napojila na monitorovací přístroje a čekalo se na rozběhnutí porodu. Velmi brzy si však Melanie začala stěžovat na to, že se jí motá hlava a je jí zle. Přístroje však neukazovaly žádné odchylky.

Po nějaké chvíli však věci nabraly rychlý spád. Melanie se přetočila v jakémsi záchvatu na bok a její muž si všiml, že srdeční frekvence miminka jde strmě dolů. Během chvíle spadly i životní funkce Melanie a zastavilo se jí srdce. Následující tři dny už zná jen z vyprávění. Lékaři okamžitě spustili „Modrý kód“ a převezli ji na operační sál, kde ve spěchu provedli císařský řez za neustálé resuscitace.

Modlili se za ni tisíce lidí

V tu chvíli se o kritické situaci dozvěděla celá rodina i přátelé. Lidé si mezi sebou začali posílat prosby o modlitbu pro Melanie. A brzy se tato výzva stala virální a modlili se za její přežití doslova tisíce lidí. Na sále se podařilo zachránit malou holčičku, ale Melanie oživovali více než hodinu, než se jim podařilo zajistit u ní sice slabý, ale stabilní tep.

Fotografie: Freepik

Objevila se u ní vzácná komplikace, kdy se jí plodová voda dostala do krevního oběhu a způsobila embolii, která bývá v těchto případech většinou smrtelná. Manžel se šel podívat na novorozenou dceru. Neustále se modlil za život své ženy a dceru spontánně pojmenoval Gabrielle, hrdinka boží. Lékaři z JIPu podali rodině zprávu o stavu Melanie a museli je poprosit, aby se připravili na nejhorší. Nemysleli si, že má šanci na přežití.

Manžel se přišel rozloučit

Její manžel se přišel rozloučit k její posteli, chytil ji za ruku a řekl: „Miluji tě. Vždy tě budu milovat. Brady a Gabriella jsou krásní a také tě milují. Pokud ti zbývá ještě nějaká síla, bojuj prosím.” Chvíli po tom však věci nabraly ještě horší spád. Přestože Melanie dostala dvě krevní transfuze, začala vykazovat symptomy vnitřního krvácení. Lékaři při rychlém císařském řezu Melanii porušili tepnu.

Znovu putovala na sál, v břiše měla pět litrů krve. Aby lékaři zastavili krvácení, doslova jí vycpali břicho ručníky a museli nechat ránu otevřenou po 12 hodin. Selhaly jí plíce, srdce sotva tlouklo. Byla v kritickém stavu připojená na plicní ventilátor. Poslední šance na záchranu pro ni bylo připojení na ECMO, mimotělní oběh. Ten však měly v nemocnici vzdálené hodinu jízdy. Přesto zariskovali a v těžkém stavu ji převezli.

Fotografie: Freepik

Neuplyne den, aby neděkovala Bohu

V nové nemocnici začali Melanie připravovat na operaci, při které by jí zastavili krvácení a ránu zašili. Šance na to, že další operaci přežije byla mizivá. Operace se však podařila a Melanie se začala zázračně a velmi rychle uzdravovat. Během následujících 24 hodin ji vysadili všechny léky, kromě těch od bolesti a začala sama dýchat. Kvůli dlouhé zástavě srdce se lékaři obávali, že bude mít neurologické potíže nebo postižený mozek.

Nic z toho se však naštěstí nestalo a Melanie si tak mohla brzy pochovat novorozenou dceru. Velmi rychle se dokázala po všech útrapách zotavit. Jsou to už čtyři roky, ale Melanie říká, že neuplyne den, kdy by neděkovala Bohu za to, že ji vrátil zpátky do života. A že si může užívat spokojeného života se svým manželem a dvěma krásnými dětmi.

Zdroj: Fumara

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*