Pár vteřin po narození dvojčat si matka uvědomila, co se vlastně dětem přihodilo

Fotografie: Depositphotos

Žena nedávno porodila dvojčata, chlapce a dívku. Tak trochu zvláštní a jedinečné je ovšem to, že dvojčata mají různá data, a dokonce i roky narození.

Těhotná Fatima Madrigal z Kalifornie, jež čekala dvojčata, odpočívala na Silvestra 2021 na lůžku v nemocnici. Věděla, že nemocnice předává dárkový koš matce, která porodí první dítě v novém roce v jejich okrese, což je jakási soutěž mezi třemi místními nemocnicemi. Ostatně stejně tak se děje i u nás v České republice, kdy na Nový rok slýcháme o prvních letošních dětech napříč celou zemí. Ještě těsně před porodem žena vtipkovala, že má velkou šanci být onou „výherkyní“, navíc když čeká rovnou dvě děti. Poté ale přišlo něco nečekaného.

Porod se rozběhl před půlnocí

Zatímco její tři děti čekaly s partnerem v jejich domě v Greenfieldu, tým lékařů a sester se připravoval na porod. Ve 23:30 začala žena tlačit. Nálada v místnosti byla klidná a soustředěná. Protože porod dvojčat s sebou nese vyšší riziko, v týmu byly porodní sestry, sestry z novorozenecké intenzivní péče, anesteziologové a dva další lékaři.

Asi po 15 minutách se Fatimě ve 23:45 narodil chlapeček. Po přestřižení pupeční šňůry sestry novorozence položily Fatimě na hrudník. O deset minut později Fatima chlapečka předala a ve 23:59 měla opět nutkání tlačit. Když asistující lékařka upřela pohled na rodičku a přicházející dítě, uslyšela z chodby jásot a křik, některé sestry volaly: „Šťastný nový rok!“ Lékařka pohlédla na monitor srdce a jeho hodiny. O několik vteřin později, přesně o půlnoci, Fatima porodila holčičku.

žena při porodu
Fotografie: Freepik

Nemocnice ve svém prohlášení uvedla, že i když se v USA ročně narodí 120 000 dvojčat, což jsou asi 3 % všech porodů, pravděpodobnost, že se dvojice narodí v různých letech, je 1 ku 2 milionům. Na přelomu let 2019/2020 se to stalo i matce dvojčat v Carmelu ve státě Indiana. „Už jsem rodila dvojčata, ale nikdy ne různá dvojčata s odlišným dnem, měsícem a rokem,“ řekla tehdy lékařka.

Uprostřed vzrušení ležela dvojčata, narozená na opačných koncích mostu mezi jedním a druhým rokem, Fatimě na hrudi, když odpočívala. Matka pojmenovala chlapce Alfredo Antonio Trujillo, po dědečkovi svého partnera. Holčičku pojmenovala Aylin Yolanda Trujillo – Yolanda po matce svého partnera a Aylin je jméno, jehož zvuk mamince připadal krásný.

Dvojčata s odlišným rokem narození

Těhotenství bylo pro Fatimu a jejího partnera překvapením a vzhledem k tomu, že termín porodu dvojčat připadl na 16. ledna, bylo jejich narození příznivé i na Nový rok. „Je pro mě šílené, že jsou dvojčata a mají rozdílné narozeniny,“ řekla maminka. „Byla jsem překvapená a šťastná, že přišla na svět o půlnoci.“ Druhý den se vrátila domů, kde na ni s partnerem čekaly její tři starší děti, dvě dcery a syn.

porod dvojčat
Fotografie: Pexels

„Myslím, že tohle je rozhodně nejpamátnější případ, jenž jsem ve své kariéře měla,“ řekla lékařka. „Právě v pandemii, která byla opravdu těžká, bylo pro mě takovou výsadou, že jsem zde mohla bezpečně rodit maminky a děti. Je mi ctí, že jsem mohla být u toho,“ dodala.

Zdroj: Sky News