Pokud kdokoliv na zahradě spatří hnědé fleky podobné zvadlému trávníku, je důležité na ně nesahat a okamžitě jednat

Fotografie: Depositphotos

Pokud jste zrovna nemulčovali zahradu a najdete v trávníku hnědé hromádky. Možná máte na zahradě malé návštěvníky, kteří se vrací na tyto hromádky 1× nebo 2× denně.

Občas můžete v trávě nalézt různé podivně vypadající věci a možná ani nebudete tušit, o co se jedná. Někteří lidé jsou vyučení zemědělci, a i přesto je může příroda překvapit něčím, s čím se ještě nesetkali. Jestliže naleznete v trávníku vrstvu trávy a sena, může se jednat o cizí návštěvníky, kteří se usídlili na vaší zahradě.

Dávejte pozor při sekání trávy

V současné době většina lidí apeluje na to, aby lidé nesekali své zahrady 1× za 14 dní nebo příliš často. Je to z toho důvodu, že se například potýkáme s tím, že neustále ubývají včely, protože se nemají kde občerstvit. Pokud posekáte jen část zahrady a necháte tomuto hmyzu alespoň kousek vyšší trávy, velice jim tím pomůžete. Při sekání byste však měli dávat pozor i na to, zda se v trávníku nenachází podivné hnědé fleky.

Hnědé fleky podobné zvadlému trávníku

Někteří lidé trávník občas mulčují a odpadá jim tím starost o to, kam vyhazovat posekanou trávu. Na zahradě jim v tu chvíli zůstávají kousky posekané trávy a dále se o ně nemusí starat. Pokud jste ale mulčování nedělali a naleznete na zahradě velké kusy zvadlé trávy, může se jednat o hnízdo králíků.

Hnízdo králíků na zahradě

Protože lidé svými stavbami zabírají stále větší část přírody, musí se občas králíci přestěhovat mezi lidi a naučit se mezi nimi žít. Z toho důvodu se vám může stát, že na zahradě naleznete hezky ukryté králičí hnízdo. Jestliže netušíte, co s ním dělat, tak je odpověď velmi jednoduchá a měli by se jí řídit všichni, kdo podobné hnízdo někde nalezne.

Fotografie: Pixabay

Rozhodně na malé králíky v hnízdě nesahejte, i když jsou to velmi roztomilá a malá stvoření. Raději je nechte v klidu. Nemusíte se bát ani toho, že by je maminka opustila, protože ta za nimi chodí 1 nebo 2× denně a nosí jim potravu. Kdybyste na králíky sáhli nebo byste je i s hnízdem přemístili, tak v takovém případě je téměř 100% jistota, že matka už by svá mláďata nechtěla a přestala se o ně starat. Nedělejte tedy raději nic a jen počkejte pár týdnů, dokud mláďata nevyrostou a sama hnízdo neopustí.

Zdroj: Newly