Nemocná žena měla jít v 75 letech do vězení kvůli sousedským sporů. Mladíci ze sídliště věděli jak pomoci

Fotografie: Depositphotos

Celý život snila o tom, že jednou bude mít vlastní dům. To se jí nakonec splnilo, v 75 letech ale byla nucena se starat o velkou zahradu. Zjistila, že je to nad její síly.

Práce na zahradě v okolí rodinného domu je vždy hodně a vypadá to, že se jedná o nekonečný boj. To je věc, které si je 75 letá Gerry z Texasu dobře vědoma, přesto v domečku i nadále chce žít, protože si tím splnila svůj sen. Vzhledem ke svému věku a zdravotnímu omezení ale není schopna se starat o rozsáhlý pozemek, který je součástí domu. Od roku 2015 je podle webu Megasvet tento pozemek zarostlý plevelem, se kterým si žena neuměla poradit.

Zákony v Texasu mluví jasně, ona je porušuje

Kvůli nevzhlednému pozemku, který byl velmi zarostlý, dostala dokonce jednoho dne předvolání k soudu. Bohužel došlo k chybě a tento dopis se do jejích rukou nedostal. Gerry se tak k soudu nedostavila a následkem toho musely úřady jednat. Bylo vydáno rozhodnutí, že pokud se svým pozemkem něco neudělá, bude muset do vězení. Jedná se o jede z mnoha zákonů Texasu, další najdeme například na webu Amerika.

Zoufalá žena nevěděla, co si má v dané situaci počít. O jejím životním příběhu se dozvěděli sourozenci, kteří bydleli nedaleko. Ani na chvíli neváhali, vzali sekačky a jednoho dne se objevili na jejím pozemku. Bez požadavku na jakoukoliv odměnu se vrhli na to, aby její pozemek byl bez plevele. Práce to nebyla jednoduchá, na pozemku bylo několik druhů plevelu a na každý z nich se musí jinak.

Žena neměla slov, chlapci jí zachránili před vězením

Právě díky zásahu těchto čtyř sourozenců se Gerry vyhnula vězení. Jeden z nich se později k celé situaci vyjádřil a to následovně: „I přesto, že jsme ženu osobně neznali, bylo nám jasné, že se ve svém věku nemůže postarat o tak velký pozemek. Pomoci jí posekat zahradu je to nejmenší, co pro ni můžeme udělat“. Jejich chování ale nezůstalo bez odezvy, vyvolalo reakci, kterou ani chlapci sami nečekali.

Záchranáři si nevšimli topící se dívky v rozbouřené řece. Situaci musel převzít kolemjdoucí muž

Když jejich okolí vidělo, jak se k nevinné stařence zachovali, většina dalších sousedů se rozhodla přidat. Ženě tedy pomohli nejen s plevelem, postarali se také o zbytek zahrady a dokonce jí nabídli i pomoc v domácnost, kterou po chvilce váhání přijala. Žena následně všechny chlapce objala a upřímně jim poděkovala, protože těžko říct, kde by bez jejich pomoci byla a co by bylo s jejím milovaným a vysněným domem. O podobném případu, kde stařenku zachránil dobrý skutek od mladíka, jsme vás již v minulosti také informovali na našem webu SvetKrativity.cz.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*