Čestný bezdomovec vrátil nalezený šek jeho majitelce. Na oplátku získal mnohem víc, než jen pouhé peníze

Fotografie: Depositphotos

Elmer Alvarez byl bezdomovec, který žil na ulici a toulal se po Church Street v New Haven v Connecticutu. A jednoho dne udělal opravdu dobrý skutek.

Elmer Alvarez si jednoho dne vyšel na svoji každodenní procházku po Church Street, když v tom na zemi uviděl papír. Normálně by si toho asi ani nevšiml, přece jen, na ulicích každou chvilku leží nějaké odpadky, ale tentokrát mu to prostě nedalo a papír musel zvednout. No a z kusu papíru se najednou stal šek.

Bezdomovec chtěl najít majitele šeku

Jakmile Elmer papír zvedl, uviděl, že je to šek na přibližně 220 000 korun. Normální člověk by si asi řekl, že je to osud a šek si sprostě nechal, ale Elmer to tak neviděl. Jméno majitele bylo na šeku napsané a on ho chtěl najít. Šel za svým přítelem, který měl dům i internet a s jeho pomocí zjistili, že majitelem šeku je žena jménem Roberta.

Fotografie: Unsplash

Roberta byla kdysi stejná jako Elmer

Elmer zavolal ženě a domluvil si s ní schůzku. Roberta byla bezdomovci neskutečně vděčná a rozhodla se, že mu řekne svůj životní příběh. I ona byla totiž kdysi bezdomovcem, pak si ale dodělala školu a byla schopná vybudovat si své podnikání. Vzala Elmera do své realitní kanceláře na bezplatné školení a dala mu štědrý bonus.

Fotografie: Unsplash

Díky Robertě se má nyní i Elmer dobře

Robertina společnost mu také poskytla ubytování zdarma a zaplatila mu kurz angličtiny. Elmer rozhodně nečekal, že když šek vrátí, dostaví se mu takové odplaty. A také z toho byl opravdu hodně dojatý, protože takovou lidskost už skoro neznal. No a nyní pracuje v Robertiné společnosti a má se konečně dobře.

Fotografie: Unsplash

A to je asi ten nejlepší konec

Kdo ví, co by se stalo, kdyby se Elmer rozhodl, že si peníze nechá. Možná by je rozumně investoval a nebo za ně pořídil něco, díky čemu by se měl o něco lépe. Ale pravděpodobnější je, že by peníze bez rozumu utratil a za pár týdnů by opět neměl nic. Tohle bylo asi to nejlepší, co se mohlo stát.

Zdroj: UberAlles

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]