Bezdomovec se stal přes noc milionářem. Jeho život změnila sázka, kterou mu vygenerovala sama aplikace

Fotografie: JiriMatejicek / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Během posledních let potkala muže z Nového Zélandu řada nešťastných událostí. Jejich důsledkem musel přespávat v garáži. To vše se však nečekaně otočilo.

Bylo to 7. listopadu, kdy mu sázka na dostihy přinesla okouzlující jmění. Pocházel ze čtvrti Petone v oblasti Wellingtonu. Média ho označila jen jako Roberta a podle všeho měl poslední dva roky dosti krušné. Přišel totiž o svou matku, bydlení a také o prostředky. Celých 9 měsíců tak strávil v garáži. I tak si ovšem našel několik dolarů, aby vsadil v nejslavnějším australském dostihu jménem Melbourne Cup. Ten je výročním dostihem s tratí dlouhou 3 200 metrů.

Aktualizace výsledků

Pak se ho vydal sledovat do jednoho z místních podniků. Následně si šel v jednu chvíli ven zakouřit. Když si ale zkontroloval sázkovou aplikaci, nemohl uvěřit vlastním očím. Jak uvádí list NewZealandHerald, sázka ve výši 5 dolarů (zhruba 68 Kč) se změnila na výhru 106 000 dolarů (více jak 1,4 milionu Kč). Jak sám uvedl, zjistil, že na jeho účtu je „několik nul navíc“. Několikrát proto aktualizoval stav, suma však nezmizela. Tehdy konečně uvěřil, že se nejedná o omyl.

Jak se později ukázalo, Robertovi vyšlo několik tzv. slepých sázek. A o těch prakticky nevěděl. Jednalo se o easybets, tedy tipy, které na základě určitých parametrů vygeneruje přímo sázková společnost. Sázejícímu poté stačí jen potvrdit vsazenou částku. V jeho případě šlo o 5 novozélandských dolarů a padly 4 úspěšné sázky. Jak s nimi výherce naložil? Něco přirozeně padlo v podniku, kde k této šťastné události došlo. To jsou však stále jen drobné.

Základ pro budoucnost

Robert poté zkontaktoval kamaráda, jehož matka pracuje více jak 30 let coby bankéřka. Poradil se s nimi o nejlepší možnosti uložení a investic. S přítelkyní totiž vybírá nové bydlení, takže mají velmi solidní základ. Tohle je případ těch lepších využití podobných náhlých obnosů. Ve sportkách a na jiných sázkách vyhrávají sumy bezdomovci i podnikatelé opakovaně. Na SvětěKreativity jsme však psali o muži, který vyhrál jackpot, ale zůstal na mizině.

kůň v běhu
Fotografie: Pixabay

Dvojice nejlepších přátel vyhrála přes 600 milionů Kč. Po letech zjistili, jak moc odlišné životy žijí

Pravdou však je, že hodně lidí končí ve stejných či horších poměrech klidně půl roku po astronomické výhře. Důvodem je neschopnost si s takovou sumou poradit. Buď utrácí za hlouposti, případně půjčují peníze kamarádům, ti jim je ovšem nikdy nevrátí. V těch nejhorších případech obojí, což potvrzuje i LoveMoney. A není to zlomek, týká se to až 70 % všech výherců. Kolikrát to vypadá jen jako soutěž utratit nově nabyté jmění co možná nejrychleji.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]