Bezdomovec už chtěl vše vzdát. Na poslední chvíli ho zastavil kadeřník a změnil mu život

Fotografie: Depositphotos

Dělat dobré skutky mají někteří lidé v povaze a díky nim je svět o něco krásnější. Jedním z nich je i tento muž z kadeřnictví, který se rozhodl upravit muže bez domova.

Každý člověk s dobrým srdcem pomáhá ostatním lidem a každý to dělá podle svých možností. Lidem bez domova, kteří stojí o pomoc a změnu života, pomáhají laskaví dobrovolníci i neziskové organizace. Každý má jiné možnosti, jak pomáhat, a jeden z kadeřníků si dal novoroční předsevzetí udělat naprostou proměnu náhodného bezdomovce tak, jak jen to bude v jeho silách.

Ježíš bez domova

Kadeřnický salon v Britské Kolumbii, v kanadské provincii hraničící s Tichým oceánem, se rozhodl udělat něco speciálního pro jednoho z obyvatel města. Majitel salonu si dal novoroční předsevzetí najít náhodného bezdomovce a udělat pro něj vše, co bude v jeho možnostech. Zkrátka se odhodlal pro kompletní přeměnu člověka bez domova, který díky tomu bude mít šanci na lepší život.

Majitel kadeřnického salonu si vybral bezdomovce jménem Luke, který si svým vzhledem vysloužil přezdívku „Ježíš“. Luke měl dlouhé neupravené vlasy a zanedbaný plnovous a na ulici žil již roky, takže se již několik let neholil, ani nestříhal. Pro muže bylo velkým překvapením, že právě on se stal tím vyvoleným pro kompletní proměnu.

Muž k nepoznání

Díky dobrému srdci a novoročnímu předsevzetí byl bezdomovec Luke vybrán pro kompletní proměnu. Pracovník kadeřnického salonu se muži postaral o vlasy, které zkrátil a dal jim elegantní tvar. Luke přišel i o svůj plnovous, kadeřník ho oholil úplně do hladka, čímž bezdomovec výrazně omládl. Luke přiznal, že se naposledy holil před několika lety, a sám byl ze svého nového zjevu velmi překvapen.

Bezdomovec s hygienou nebyli vyloženě přátelé. Po kompletní proměně je téměř k nepoznání

Kadeřník Lukovi dopřál i čisté oblečení. Bezdomovec díky tomu získal příležitost využít svého upraveného vzhledu a zažádat si o práci, díky čemuž by vydělal nějaké peníze a nemusel by žít na ulici. Kadeřník udělal dobrý skutek, když pomohl kompletně změnit život muži bez domova. Díky takto dobrým lidem osoby na ulici získají druhou šanci žít lépe a ve vhodnějších podmínkách. Častokrát si najdou práci, bydlení i rodinu. Lukova proměna byla neuvěřitelná a rok 2013 pro něj začal vskutku kouzelně.

Zdroj: Onlinenytt

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]