Bezdomovec se rozhodl vrátit nalezenou kabelku majitelce. Toto rozhodnutí mu navždy změnilo život

Fotografie: Depositphotos

V poslední době se nestává často, aby lidé vraceli věc, kterou naleznou. Obzvláště pokud se jedná o kabelku plnou drahých věcí. Mladý bezdomovec se ale rozhodl jinak.

Ve Velké Británii se odehrál příběh, který by jen málokdo čekal. V dnešní moderní a uspěchané době totiž není moc obvyklé, aby na sebe byli lidé milí a vzájemně si pomáhali. Ale dokonce naopak. Velmi často máme sklon k závidění a dobré skutky aby člověk hledal lupou. To ale neplatí pro mladého muže, který jednoho dne objevil na ulici kabelku plnou věcí. 

Fotografie: Pexels

Vracela se večer z diskotéky a díky neopatrnosti o všechno přišla

Mladá Daisy se jednoho dne večer vracela z diskotéky domů a jelikož nedávala pozor, ztratila po cestě svou kabelku. V té měla nejen klíče od bytu, ale i veškeré doklady, drahý mobilní telefon a dokonce i vysokou hotovost. Jednalo se zhruba o 8 000 korun českých. Jakmile to Daisy zjistila, propadla panice, bylo jí totiž jasné, že svou kabelku již nikdy neuvidí. Naštěstí se velmi mýlila.

Fotografie: Pexels

Velké překvapení ji ale čekalo, když se od svých přátel dozvěděla, že na ulici narazili na bezdomovce, který se po ní ptal. Znal její jméno z občanského průkazu a proto se vydal do místa, kde by se mohla vyskytovat a poptával se kolemjdoucích, jestli náhodou dívku neznají. Daisy se za mladým mužem vydala a ten jí předal její ztracenou kabelku i s celým jejím obsahem.

I když nemám domov, jsem čestný muž

Další překvapení na sebe nenechalo čekat, Paul se po předání kabelky otočil a chtěl odejít. Nečekal ani žádnou odměnu za to, že kabelku vrátil a dva dny strávil tím, aby Daisy našel. Dívka byla jeho chováním opravdu zaskočena a nemohla tomu uvěřit. Rozhodla se, že se o tento jedinečný čin podělí s lidmi na internetu, protože takto čestní lidé, jako je Paul, by si zasloužili lepší život než ten na ulic. 

Fotografie: Pexels

Daisy ihned spustila online kampaň s cílem získat dostatek peněz na nové oblečení, jídlo, ale i bydlení pro Paula. Během pár dní se jí to doopravdy podařilo a Paul se tak mohl z ulice přestěhovat do domu pro bezdomovce. Daisy ve svém úsilí pokračovala i dále a docílila toho, že si Paul zanedlouho bude moci zakoupit vlastní byt. Jeden čestný čin tak muži doslova změnil celý život.

Zdroj: UberAlles