Zanedbaného bezdomovce si vzal do parády zkušený kadeřník. Výsledná proměna obletěla internet a muži po 10 letech pomohla najít ztracenou rodinu

Fotografie: Depositphotos

Rodina 45letého bezdomovce nalezla svého ztraceného člena poté, co se jeho fotografie objevily na internetu.

Po téměř deseti letech se bezdomovec díky úpravě znovu setkal se svou rodinou. João Coelho Guimarães, 45 let, byl tři roky bez domova a nemohl si dovolit nové oblečení ani základní hygienu a péči. To se však jednoho dne změnilo, když vstoupil do obchodu s pánským oblečením a holičstvím. Majitel a personál mu nabídli, že ho oholí a dají mu nové oblečení. Po úpravě vypadal Guimarães jako úplně jiný muž! Sám byl překvapen svým novým vzhledem a vděčný za pomoc. I když toho moc nenamluvil, jeho slzy mluvily za vše.

Chtěl pomoct bezdomovci

Majitel obchodu Alessandro Lobo nejprve bezdomovci nabídl jídlo, ale poté, co Guimarães jídlo odmítl a požádal ho o holicí strojek na oholení vousů, rozhodl se mu pomoci jinak. Nabídl mu, že mu poskytne celodenní zkrášlovací péči: oholení, ostříhání a nové oblečení. Po úpravě vousů, kníru a vlasů mu dali tři nové košile, kalhoty, sako a nové boty. Fotografie před a po úpravě pak zveřejnili na sociálních sítích, kde se rychle staly virálními.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Alessandro Lobo (@alessandrolobo_)

Lobo o incidentu informoval server Bored Panda. „Celý tým se přihlásil jako dobrovolníci, každý se trochu snažil a výsledek byl opravdu překvapivý. Je to velmi zdrženlivý muž, který mluví jen velmi málo. Ale viděli jsme na jeho tváři spokojenost a poděkoval nám.” Lobo se rozhodl neptat se Guimarãese, proč je na ulici. „Nechtěl jsem se zabývat otázkou, proč odešel z domova. Určitě k tomu byl důvod, ale naším záměrem bylo dodat mu v tu chvíli důstojnost.”

Poznali ho podle fotografie

Guimarãesovy fotografie vidělo na sociálních sítích mnoho lidí, včetně jeho rodiny, matky a sestry, která si léta myslela, že je mrtvý. Z nečekané příležitosti měli radost a okamžitě kontaktovali společnost Lobo. Chtěli se ho pokusit najít. Lobo řekl. „Jsou Vánoce a záměrem bylo, že s trochou péče můžeme změnit život člověka, že můžeme pro někoho udělat dobro, aniž bychom se dívali na to, kdo je. Nemysleli jsme si, že by to mohlo mít takový dopad.”, dodal.

Rodině se nakonec podařilo muže vypátrat a toto setkání bylo skutečně kouzelným a dojemným okamžikem. Guimarães byl velmi šťastný, že se znovu setkal se svou rodinou. Jeho sestra ho poznala na fotografiích a šla za ním. Jeho sestra Maria k němu přispěchala, jakmile ho uviděla. Žije v brazilském hlavním městě a na zprávu od svého bratra čeká už deset let. Myslela si, že už je mrtvý.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Alessandro Lobo (@alessandrolobo_)

Ačkoliv dostal Guimarães  nabídku na bydlení, stále žije na ulici. Jeho sestra si ho chtěla vzít k sobě domů, ale on odmítl s tím, že se na ulici cítí volný. Proto se mu nechtělo domů. Lobo také řekl: Mnoho lidí přišlo během pandemie o své blízké a další se potýkají s finančními problémy. V takových těžkých chvílích se malá pomoc vždycky hodí.”

Zdroj: Twice

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*