Šestiletý hoch zpívá bráškovi s Downovým syndromem. Video v těchto dnech dojímá celý internet

Fotografie: Depositphotos

Matka natočila svému muži dojemné video, jak jejich šestiletý syn chová postižené miminko a zpívá mu písničku. Na sociálních sítích dojalo srdce milionů lidí.

Policistka z Arkansasu porodila chlapce postiženého Downovým syndromem. Po měsíci, který strávil v nemocnici, si ho konečně přivezli domů. Nejvíce nadšený byl jeho šestiletý bráška. Maminka Nicole zachytila na videu okamžik, kdy drží novorozence v náručí, hladí ho po zádech a zpívá mu spolu s rádiem písničku. Dojemné video uchvátilo miliony lidí.

Strávil bych deset tisíc hodin

Novorozený chlapeček jménem Tripp se narodil s Downovým syndromem matce čtyř dalších dětí, policistce Nicole Powell (29) z Cabotu v americkém státě Arkansas. Po narození strávil celý měsíc na dětské jednotce intenzivní péče, kam za ním celá jeho rodina, včetně staršího brášky, dojížděla každý den. Přesně na Štědrý den si mohli chlapce konečně odvézt domů. Největší radost z toho měl právě šestiletý Rayce.

Nedlouho po příjezdu Trippa z nemocnice zachytila maminka své dva syny v dojemném okamžiku. Šestiletý Rayce drží miminko v náručí, to se mu opírá o hruď, zatímco mu bráška zároveň s rádiem zpívá písničku. Je to skladba s názvem „10 000 Hours“ (10 000 hodin) od Justina Biebera, kde se zpívá: „Strávil bych deset tisíc hodin a deset tisíc dalších, pokud je to zapotřebí, abych poznal tvé sladké srdce.“

A pokračuje: „Možná se tam nikdy nedostanu, ale zkusím to. Jestli to bude deset tisíc hodin nebo zbytek mého života, budu tě milovat,“ zpívá hoch zároveň se zpěvákem z rádia. Je přesvědčen, že píseň je právě o něm a jeho bráškovi a rozhodl se, že to bude jejich vlastní píseň.

Každý jsme nějaký

O postižení svého syna se rodiče dozvěděli už při prvním ultrazvukovém vyšetření. Rozhodli se ale, že jeho narození musí mít nějaký význam a rozhodli se nepřerušovat těhotenství. Maminka Nicole ale přiznává, že zpočátku měla obavy.

Upřímně řečeno, byla jsem opravdu vyděšená. O Downově syndromu jsem nevěděla téměř nic a ani jsem ve svém okolí nikoho s tímto postižením neznala. Myslela jsem na to nejhorší a bála jsem se budoucnosti, vzpomíná Nicole v rozhovoru pro deník Daily Mail na den, kdy se o postižení svého miminka dozvěděla. „Nerozuměla jsem tomu,“ dodává.

S manželem se rozhodli ještě před narozením miminka svým čtyřem starším dětem vysvětlit, že se narodí s Downovým syndromem. Bylo pro ně důležité, aby ho milovali i jeho sourozenci. Vysvětlili jsme jim to brzy. Moc jsme toho nevěděli, ale řekli jsme jim vše, co jsme mohli,“ říká Nicole. „Řekli jsme, že bude sice jiný, ale pořád je to jejich bratr,“ dodala s tím, že odpověď dvou starších synů je překvapila. „Každý jsme nějaký, ne?“ zněla odpověď a rodiče věděli, že to bude dobré.

Zdroj: Sosialnytt