Když uviděla bezdomovce, první instinkt jí řekl „utíkej“. To, co následovalo, jí však změnilo život

bezdomovec
Fotografie: Pixabay

Říká se, že láska nezná dne ani hodiny. Někdy přijde i nezvaná a v nevhodný okamžik. Vždy však přijde v nečekaném okamžiku.

Spousta žen sní o princi na bílém koni, kterého znají z pohádek. Muži s romantickou duší věří, že na ně někde čeká osudová láska jako z filmu. Každý si svou lásku představuje jinak, jisté ale je, že přijde. Láska však nepřijde, když ji člověk hledá, většinou chodí v okamžiku, kdy to čekáte nejméně. Stejně jako žena, kterou na ulici oslovil bezdomovec, a tím oběma změnil život.

Okouzlující bezdomovec

Žena žijící ve Vídni, Emmy Ambrahamson, jela do Amsterdamu navštívit svého přítele. Když seděla u nádraží, kde na něj čekala, přistoupil k ní bezdomovec a zeptal se jí, kolik je hodin. Emmy nepochybovala o tom, že je to bezdomovec, podle jejích slov byl velmi špinavý, jeho vousy a vlasy byly ve velmi špatném stavu a byl pohmožděný. Žena po jeho otázce začala být podezřívavá, protože na věži u nádraží byly obrovské hodiny. Když se ale na muže lépe podívala, uviděla kouzlo, které ji očarovalo.

Emmy se s mužem bez domova dala do řeči a po chvíli si všimla jeho krásných hnědých očí, které jí velmi rychle vyčarovaly úsměv na tváři. Žena na záhadného cizince nemohla přestat myslet. Pak se ale stalo něco, co jim změnilo život. Když se Emmy procházela po Amsterdamu, zatímco byl její přítel v práci, uviděla onoho bezdomovce znovu. I on si jí všiml a šel za ní, aby se představil. Jmenoval se Vic Kocula a strávili spolu celý den povídáním si. Emma se do Vica brzy zamilovala.

Z bezdomovce inženýr a otec

Emma nechala bezdomovci telefonní číslo a doufala, že zavolá. Vic zřejmě cítil stejné pocity, proto na jeho telefonát nečekala dlouho. I přes nepřízeň osudu se rozhodl vybojovat si tuto ženu pro sebe. Našel si práci, aby získal peníze na letenku do Vídně. Emmy tam na něj vzpomínala: „Neměla jsem tušení, jestli ho ještě někdy uvidím, ale doufala jsem, že ano, nemohla jsem na něj přestat myslet. O tři týdny později, v pondělí, mi bylo 30 a ten den mi zavolal a řekl: ‚Jsem tady.‘“

muž bezdomovec

Bezdomovec našel 50 000 Kč, ale to, co s nimi udělal si získalo pozornost celého Česka. Zaslouží si vyznamenání

Emmy pomohla muži postavit se na nohy v novém městě. Vic navíc vystudoval školu a stal se inženýrem. Dnes je tomu již 10 let, Vic a Emmy jsou manželé a mají spolu dceru a syna. Emmy o příběhu jejich mimořádné lásky napsala i knihu s názvem Jak milovat muže, který žije ve křoví. Od jejich setkání uplynulo již mnoho let, ale oni jsou spolu stále šťastní. Ani jeden z nich nečekal, že den, kdy se setkají, jim navždy změní životy.

Zdroj: Planeta PL

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]