Dvouletý chlapec zachránil pětičlennou rodinu před téměř jistou smrtí v plamenech. Kvůli covidu necítili kouř

Fotografie: Depositphotos

Dvouletý chlapec zaznamenal silné horko v místnosti a utekl k rodičům do ložnice. Maminka si myslela, že si chce svléknout pyžamo, ale náhle zjistila, že je dům v plamenech.

Jedním z hlavních příznaků infekce koronavirem je ztráta chuti a čichu. Spousta lidí tento symptom nepovažuje za vážný, spíše nepříjemný. Máte problém vařit nebo si vychutnat jídlo, ale jinak vás problém nijak neohrožuje na životě. Dokud se však něco nestane. Tato pětičlenná rodina se zotavovala z prodělání covidu a její smysly ještě nefungovaly jako obvykle. Necítila tedy, že jim hoří dům.

Detektory kouře selhaly

Kayla a Nathan Dahlovi tvrdě spali, když je náhle uprostřed noci vzbudil jejich dvouletý syn Brandon. Protože detektory kouře selhaly, nikdo kromě malého chlapce netušil, že je dům v plamenech. Nejmladší člen rodiny vzbudil svou maminku s tatínkem a stěžoval si na horko a zápach. Než Kayle došlo, co se děje, myslela si zpočátku, že si malý Brandon chce pouze svléknout pyžamo. Za pár vteřin si však začala všímat strašlivé reality. Rodinný dům byl v plamenech.

Fotografie: Depositphotos

Rodiče se léčili z koronaviru

Oba rodiče se zotavovali z příznaků koronaviru, neměli tedy ještě zcela navrácenou chuť ani čich. Necítili kouř a jako zákon schválnosti ani detektory kouře neplnily svůj úkol. Až malý Brandon upozornil na nebezpečí. Manželům a jejich dětem se díky všímavosti a pohotovosti nejmladšího člena rodiny podařilo vyváznout bez zranění.

Dítě prošlo hořící místností

Den před požárem nebylo Brandonovi dobře, usnul v obývacím pokoji, což bylo v tuto chvíli skutečně štěstí. Díky tomu jako první zaznamenal, co se děje. V půl páté ráno se probudil a nějakým záhadným způsobem se mu podařilo utéct z hořící místnosti a dostat se přes plameny až k rodičům do ložnice.

Fotografie: Pixabay

Plameny rodinu připravily o střechu nad hlavou

Všichni přežili a nikdo nebyl zraněn. To je to nejdůležitější. Rodina však přišla o střechu nad hlavou a většinu svého majetku. Odstěhovala se na čas ke svým příbuzným a začala řešit svou svízelnou situaci. Kayla s Nathanem mají skutečné štěstí na přátele. Jeden z nich založil veřejnou sbírku na webové stránce GoFundMe.com, kde vyzývá ostatní lidi, aby této rodině pomohli získat dostatek peněz na opravu domu a pomoc s náhlými výdaji.

Ačkoli Brandonovi nedochází, za co se zasloužil, užívá si pozornost okolí. Těší ho, když jej kolemjdoucí na ulici nebo zákazník v obchodu pozná a poplácá hrdě po zádech nebo podá ruku. Rodina je nyní mediálně známá a Brandon skutečným hrdinou. Není divu, že mají cizí lidé potřebu uznat jeho statečný čin.

Zdroj: abcNews

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]