Otec zemřel na infarkt. Neskutečně statečná čtyřletá dcera se musela starat o malého sourozence, než přišla pomoc

Fotografie: Depositphotos

Život osamělého rodiče není vždy snadný. Musíte se postarat o všechno doma, dát jídlo na stůl a postarat se o děti a zároveň zvládnout práci na plný úvazek.

A pokud se rodiči něco stane, jsou děti odkázány samy na sebe – a to může být velmi obtížné, zejména pokud jsou děti malé. K takovému tragickému případu došlo nedávno v Německu. O tragédii psala i mezinárodní média, například německá RTL. V pátek 17. září navštívila žena svého bratra, ovdovělého otce tří dcer, v německém městě Eneck. Když přišla do domu, našla svého bratra mrtvého na pohovce. Dcery ve věku čtyř, tří a dvou let byly v té době se svým zesnulým otcem v bytě samy tři dny. Muži bylo pouhých 35 let a zemřel na infarkt.

Děti nedorazily do školky

Přesné datum úmrtí nebylo zjištěno. Dvě z dcer však byly údajně v pondělí 13. září ve školce a pak na několik dní bez omluvy nepřišly. Toto u rodiny nebylo zvyklé. Pokud bývaly děti dříve nemocné, tatínek je vždy řádně omluvil. Učitelkám se to zdálo trošku zvláštní, nicméně si myslely, že se děti ve školce brzy zase objeví.

Fotografie: Freepik

Podle příbuzných rodiny se to někdy mohlo stát, když chtěl muž se svými dětmi například podniknout něco neobvyklého. Všichni jej popisují jako milujícího oddaného a obětavého otce, který pro své děti vždy udělal první poslední. Je obdivuhodné, jak se po smrti své manželky dokázal o své děti bravurně postarat bez větší pomoci ostatních.

Otec ležel mrtvý na pohovce

Pětatřicetiletý muž zřejmě zemřel v úterý. Otcova sestra dorazila do jejich domu v pátek. Chtěla se svým bratrem probrat, jak se dále budu starat o svou matku, která žila také v domě s otcem a jeho dětmi.

Když teta do domu dorazila, děti jí otevřely dveře a říkaly jí, že „tatínek už dlouho spí“. Tetu to vyděsilo a šla se podívat. Bohužel našla už jen bezvládné tělo bez známek života.

Fotografie: Depositphotos

Podle informací byly dcery se svým zesnulým otcem tři dny a noci, protože si myslely, že jen spí. Nejstarší, teprve čtyřletá dcera se musela starat o své sourozence a dávat jim jídlo a vodu. Postarala se o to, aby to zvládli, uvedla sestra zesnulého muže. Ani babička, která bydlela ve stejném domě, si ničeho špatného nevšimla. Podle sestry se v minulosti běžně stávalo, že ji muž několik dní nenavštěvoval, když byl nemocný. Říkal, že  se bojí, aby svou matku nenakazil.

Teta dětí bojuje o opatrovnictví

Obě holčičky nyní žijí se svou tetou, jejím manželem a synem. Jelikož neexistuje žádný jiný bližší příbuzný. Teta nyní chce o své neteře bojovat před soudem, aby byly svěřeny do jejich péče a neskončily v dětském domově. Místní úřad pro sociálně-právní ochranu dětí se k návrhu tety postavil kladně a sociální pracovnice ocenily ochotu ženy se o své neteře postarat. Nyní se očekává pouze soudní rozhodnutí, aby bylo vše po právní stránce dotaženo do konce.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]