Babička v rodině způsobila skandál a rozdělila ji na dva tábory. Důvodem bylo hlídaní jejího vnuka

Fotografie: Freepik

Každá babička ráda tráví svůj volný čas s vnoučaty. A když jsou v důchodu, často je hlídají i během dne, aby si rodiče mohli zařídit všechno, co potřebují. Tato babička to pojala trochu netradičně.

Tato babička chce zrušit obecný princip, že by se měla o svá vnoučata starat laskavě, milovat je a užívat si čas, který s nimi může strávit. Podívejme se na netradiční babičku, která odmítla hlídat svého vnuka, pokud nedostane výplatu jako každá jiná chůva. Způsobila skandál štiplavým prohlášením: „nejsem vaše denní chůva!“ Tento příběh proletěl internetem, tak se na něj také podívejte.

Fotografie: Freepik

Názor této babičky, který poskytli naši kolegové z britského webu The Daily Mail, šokuje kolektivní představivost. Každá práce si pochopitelně zaslouží spravedlivou finanční odměnu, včetně péče o vlastního vnuka. Odmítá, aby jí dcera svěřila dítě, pokud jí nezaplatí. Tímto prohlášením a požadavkem šokovala celý svět.

Žádá ekvivalent 12 eur

Jedna věc je naprosto evidentní. Tato netradiční babička udělala velký rozruch tím, že vyslovila svůj upřímný názor na hlídání svého vnuka. Za tento čin, který babičky dělají běžně rády a zdarma, tvrdí, že má hodinovou sazbu. Tento požadavek nezanechal chladné uživatele internetu, kteří jej kvalifikovali jako „chamtivý“ nebo „necitlivý“. A z dobrého důvodu se svěřila se svým problémem všem uživatelům na internetu.

Fotografie: Freepik

„Moje dcera se mě zeptala, jestli se o dítě postarám dva nebo tři dny v týdnu, i když budu mít vlastní práci,“ stěžuje si. Není přitom pochyb o tom, že se o svého vnuka bude starat zdarma. Aby to babička zvládla, zatímco pracuje, žádá ekvivalent dvanácti eur. Dcera jí za to však dala jen 8,30 eur a hlídačka říká, že se cítila nedoceněná.

Rozdělila lidi na dva tábory

„Nejsem denní chůva,“ prohlašuje babička. Ta se brání vysvětlením, že jí musí být vyplaceno 12 eur, aby nahradila ztrátu peněz, které by jinak dostala v zaměstnání. Myšlenka, která mezi uživateli internetu zdaleka není jednomyslná. Pro ně je částka, kterou požaduje za hlídání vnuka, jednoduše skandální.

Fotografie: Freepik

„S platem 12 eur za hodinu musí mít znalosti o první pomoci, kardiorespirační resuscitaci, ale také o péči o děti“, sděluje jeden z komentářů. Jiní uživatelé se ovšem staví na stranu babičky, která se vzdává placené práce, aby se postarala o svého vnuka. „Musí si dovolit vzdát se dvou nebo tří dnů práce týdně, aby pomohla své dceři,“ píše anonym. Další si klade otázku, proč se musí obětovat pro ostatní děti, když už to udělala pro své vlastní.

Pouto mezi prarodiči a dětmi je zvláštní

Zatímco tento příběh není jednoznačný, finanční odměna za péči nemění tento krásný vztah, který spojuje dítě s jeho prarodičem. Děti se hodně učí od svých prarodičů, kteří pokračují v jejich tradicích a jsou svědky historie. Jsou to také jejich spolupachatelé, kteří jim pomáhají rozvíjet jejich identitu, ale mají i další mateřské a otcovské vzory. Prarodiče jsou také nedocenitelným zdrojem učení a můžeme s nimi trávit více času než s rodiči. Záleží ale samozřejmě na tom, zda ještě chodí do práce nebo ne.

Zdroj: DailyMail