Matky mnohdy nedokáží pochopit, že jejich syn s nimi nebude napořád

Matky mají občas velké problémy s výchovou svých synů. Tento fakt potvrzuje i řada odborníků. Nejenom, že se objeví problémy s tím, že někteří chlapci jsou nezvladatelní. To se následně podepíše na horším prospěchu i na chování ve škole. Jde o něco, co matky obvykle čekají a snaží se to řešit. Je tu ale ještě jedna věc, se kterou mají některé z nich problémy.

Osamostatnění jejich dětí

Matky mají tendenci vidět ve svých synech stále jenom malé děti. Takové, kterým bylo pár let, nebo takové, které nastoupily do školky a později do první třídy ve škole. Mnohdy nerespektují, že jejich syn už není malé dítě, ale často je to dospělý muž. A tak jsou šokovány tím, když odejde na kolej na vysokou školu, když si najde dívku, když se rozhodne s ní bydlet a později dokonce založit rodinu. Je toto i váš strach? Potom byste měla vědět několik důležitých věcí.

Bude tu stále

I když vám není na blízku a denně se s ním nevidíte, mějte na paměti, že je tu stále. Má svůj život, své starosti a svůj volný čas. Ale bude tu pořád a vždy si najde čas a chvíli na návštěvu své matky. Jenom musíte pochopit, že už to nebude každý den, ale bude to méně často. Vídat se s ním ale budete i nadále.

Láska nikdy nevyprchá

Pouto, které mají matky se svými syny, tu bude neustále. To nejde jenom tak přerušit, ani ho nejde jenom tak přetrhat. Buďte si jisti, že tu bude stále. Žádná vzdálenost ani žádný čas ho nedokáže narušit tak, aby zmizelo. To byste si měla pamatovat.

Přejte mu štěstí

I on má svůj život a vy jako správná matka byste mu ho měla přát. Měla byste mu přát štěstí a to, ať se mu v jeho životě skutečně daří. Užívejte si to, že je spokojený a přejte mu to. To je v danou chvíli ta nejlepší věc, kterou pro něho vlastně můžete udělat.

Nezklamejte ho

Vždy vám věřil, vždy si od vás nechal poradit i pomoci. Snažte se ho nezklamat tím, že mu snad jeho volbu budete vyčítat a že mu budete říkat, že by měl zůstat jenom u vás. Přejte mu štěstí a nesnažte se jeho život narušovat. Jedině tak máte jistotu, že se neobjeví zklamání.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]