Rodina má 8 dětí, ale nikdo v okolí nechce jí poskytnout pomoc

Představte si, že jste rodina a nemáte moc peněz a vaše životní úroveň je opravdu nízká. Žijete v malé dřevěné boudě, která vypadá, že každou chvíli spadne přímo na vás. Máte děti, které tam s vámi musí žít, ale rozhodně to není vhodné prostředí pro jejich kvalitní růst a vývoj.

I přesto si dále pořizujete další děti, až jich máte 8. Potom vám dům nakonec spadne na hlavu, resp. se zboří, a vy nemáte, kde složit hlavu. Veškeré vaše obydlí a domov pro děti je v troskách. Jdete tedy na radnici pro pomoc, ale tam vám nepomohou. Jak je to možné?

Zřítil se jim dům

Něco velmi podobného se stalo v ruském městě Čeljabinsk. Jedna početná rodina přišla uprostřed noci na radnici města a žádala o pomoc. Do té doby žila v kasárnách v malé boudě, ale ta se bohužel zřítila.

Člověk by si řekl, že jim na radnici určitě pomohli a poskytli jim střechu nad hlavou. Bylo tomu ovšem jinak. Místní totiž tuto rodinu moc dobře znali a věděli tak, že jakákoliv pomoc by byla zbytečná. Upřímně jim bylo líto všech dětí, ale rodičů ne. Proč?

Falešná láska k dětem

V minulosti si rodina koupila domek s 15 m2 . Muž je taxikářem a žena je na mateřské dovolené. Už z toho je jasné, že se asi nemají úplně blahobytně. Důvodem, proč jim úředníci nechtěli poskytnout pomoc je otázka, proč si pořizují tolik dětí, když žijí jen na malém prostoru? Možná proto, že matce se nechce pracovat, a proto je stále na mateřské dovolené. Bere tak na ně peníze a nemusí hnout rukou. Všude říká, jak je miluje, ale skutečnost je jiná. Kdyby je milovala, nepořizovala by si jich tolik, protože by věděla, že jim nebude moci poskytnout pořádný život.

Žádná pomoc nebude

Právě tato fakta přesvědčily úředníky, aby odstoupili od možnosti rodině pomoci. Rodiče by si toho nevážili a jen by to zneužili ve svůj prospěch. Je zde vleká pravděpodobnost, že by se z toho poučili. Kdyby dostali nový dům, pravděpodobně by si pořídili další děti, jen aby nemuseli pracovat. Takový přístup je opravdu zarážející. Lidé by si přece neměli pořizovat děti jen proto, aby za ně dostávali peníze nebo snad ano? Bohužel je takových rodin po celém světě hodně, a i v naší zemi takové najdeme.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]