Rozpoznejte vlastnosti, které jsou typické pro vypočítavé lidi a obloukem se jim vyhněte

Fotografie: Pixabay

Charakterové vlastnosti nám jsou většinou dány do vínku již při narození. Postupem času, jak nás život omílá, se můžeme stát buď lidmi dobrými, nebo zlými a zatvrzelými. Každý jsme zkrátka zcela jiný. Ve společnosti je možné snadno natrefit i na jedince prospěchářské a sobecké, kteří přináší do životů ostatních pouze zklamání. Jak je poznat?

Egoistický jedinec bez empatie

První dva rysy vypočítavé osoby jsou jasné, je to egoismus a absence empatie. Takový člověk myslí primárně jenom na sebe a ostatní ho nijak nezajímají. Obecně není schopen pomoci druhému v nouzi a při sebemenší možnosti důvěřivého jedince zradí.

A že by se snad vcítil do pocitů nějakého nešťastníka? O tom lze akorát jen snít. Pokud se v přítomnosti jisté osoby cítíte nepříjemně a ona neprojevuje ani špetku pochopení, raději se jí vyhněte.

Prostořekost a kam vítr tam plášť

Fotografie: Pixabay

Lidé, kteří dokážou ostatním znepříjemnit život, obvykle nedokážou držet jazyk za zuby. Jsou prostořecí, upovídaní a neudrží žádné tajemství. Naopak jim dělá radost, když se o někom mluví.

Pomluvy jsou to, co je naplňuje. Rovněž nemají žádné životní přesvědčení a pevné názory. Ty se odvíjí většinou podle toho, jak moc je to pro ně prospěšné. Pořekadlo kam vítr tam plášť na ně perfektně sedí.

Neochota pomáhat druhým

Střetnutí s toxickým člověkem poznáte záhy. Požádáte ho v nouzi o pomoc a on neprojeví ani špetku pochopení a soucitu. Neprosí, neděkuje, prostě nepomáhá. Ostatní jsou mu lhostejní. V případě, že máte někoho takového mezi přáteli a známými, raději se o něj odpoutejte. Takový vztah je pouze jednostranný, dotyčný bude jen brát a nikdy dávat.

Opravdové přátelství je o tom, umět blízkému pomoct, ať už jakkoliv. I prosté vyslyšení problému někdy pomůže. U osoby egoistické a nesoucitné tohle bohužel nenajdete. Vyhýbejte se „emočním upírům“, již víte, jak je poznat.

Fotografie: Pixabay