Mezi vrcholné projevy kočičí lásky nepatří jen tření se o nohy a olizování

Připadá vám, že se vaše kočka chová divně a vy nevíte, co to znamená? Ve většině případů se může jednat o projev lásky. V jiných zase o něco zcela jiného. Podívejme se na chování koček v jejich nejčastějších projevech.

Pusa

Pokud se k vám kočka přiblíží a dá vám pusu, nejedná se o žádný omyl. Je to jasný projev lásky, stejně jako třeba u lidí.

Tření hlavy

Přijde k vám a začne se hlavou třít o váš obličej, nebo o jinou část těla? Rozhodně to neznamená, že by byla agresivní. Znamená to, že vás má ráda.

Mžourání

Mžourá na vás, když se na vás dívá? Jako by vaše velikost kočku oslepovala. I toto je však jedním z projevů, kdy si můžete být jisti vzájemnou láskou.

Masáž

Ať už vás kočka masíruje na jakékoliv části těla, znamená to jediné. Chce být s vámi v neustálém kontaktu, jelikož k vám něco cítí a má vás ráda. Neodhánějte ji pryč.

Sledování

Ať uděláte krok kamkoliv, stále se na vás kočka upřeně dívá? Není to proto, že by vás chtěla sledovat. Spíše vás hlídá, aby se vám něco nestalo. Pokud ano, pomůže vám.

Vítání

Když k vám přiběhne a začne se lísat, tak to není proto, že by chtěla pamlsek. Dává tak najevo, že se jí stýskalo, a tak chce vaši pozornost. Kontakt a pomazlení.

Nošení myší

Je to nejenom určité znamení úcty, ale je to také něco, čím vám chce pomoci. Ukazuje vám, co ulovila a nabízí vám to. Myš proto vyhoďte až když se kočka nebude dívat.

Hlazení břicha

Nechává si vaše kočka pohladit břicho? Pokud ano, tak můžete jásat, jelikož to moc koček neudělá. Takovou důvěru dají jenom ty, které svého páníčka opravdu zbožňují a věří mu.

Spaní na oblečení

Proč nespí v pelíšku, ale na oblečení? Je to jak proto, že je měkké, tak hlavně proto, že z oblečení cítí váš pach. Jako by vám byla na blízku.

Lízání rukou

Když vám oblízne ruku, tak ne proto, že by vám ji chtěla umýt. I toto je jeden z projevů lásky k vám. Kočky tak projevují svou něžnost.