Lékaři mají respekt a naši důvěru. I oni se však mohou mýlit, chlapce to stálo život

Fotografie: Freepik

Lékaři sice mají všechno potřebné vzdělání, aby byli schopni stanovovat pravdivé a přesné diagnózy, ale i oni jsou jen lidé a mohou se zmýlit. Bohužel někdy je jejich mýlka natolik fatální, že může vyústit až ve smrt. Přesně to se stalo tomuto chlapci. Tomu byla diagnostikována obyčejná zácpa, ale na následky do jednoho dne zemřel.

Smrt tohoto teenagera je výsledkem lékařské chyby. Odborníci se sice shodli na diagnóze, ale ta byla bohužel přesto chybná. Může se to stát každému, ale příběh mladého chlapce, který takto zbytečně přišel o život, vyvolal velkou odezvu.

Fotografie: Freepik

Teenager si stěžoval na bolesti žaludku

Jack Dunn, 17letý mladík, si stěžoval na podrážděný žaludek. Po návštěvě svého praktického lékaře odjel na pohotovost s podezřením na zánět slepého střeva. Následně byl hospitalizován v nemocnici, ale pouze na pozorování a dostával projímadlo, neboť lékaři tvrdili, že se jedná pouze o projevy zácpy. Druhý den byl poslán domů s tím, že mu brzy bude líp, ale o pár hodin později jej jeho otec našel v pokoji mrtvého.

Mladý chlapec podlehl smrtelné nemoci

Jack tragicky zahynul pouhých 24 hodin poté, co mu byla diagnostikována zácpa. Ve skutečnosti však zemřel na zákeřnou nemoc, kterou měl lékař včas odhalit a mohlo se předejít této rodinné tragédii a ztrátě tak mladého života. Jedná se o nemoc zvanou ketoacidóza, stav, který způsobuje hromadění kyselin v krvi. Podle otce byl jeho syn mladý, zdravý a plný energie a života.

Fotografie: Freepik

Truchlící muž říká, že se svou ženou důvěřovali lékařům na pohotovosti a spokojili se s jejich diagnózu a dále nepátrali. Teenager měl potíže s chůzí a měl silné bolesti. Přesto lékař provedl jen základní vyšetření a byl přesvědčen o tom, že se jedná o zácpu. Mohl udělat více?

Najít své dítě mrtvé je ten nejhorší okamžik života

Jackův otec je stále otřesený a jen těžko se mu o událostech posledních dní mluví. Říká, že Jack měl potíže s dýcháním, ale odborník si myslel, že jde o úzkost z pobytu v nemocnici. Ve skutečnosti to byl příznak této nemoci související s akumulací kyseliny v krvi. Oba rodiče jsou přesvědčeni, že by jejich dítě žilo, kdyby bylo provedeno několik jednoduchých testů.

Fotografie: Freepik

Potíže neustupovaly

Po návratu domů z nemocnice potíže u chlapce neustávaly. Jeho otec si pamatuje, že měl silné bolesti zad, když se vrátili domů. Před spaním se teplota opět vyšplhala nahoru. S manželkou byli připraveni se následujícího dne se synem vrátit do nemocnice, protože bylo patrné, že léčba nezabírá. Když ho ale ráno přišel otec zkontrolovat, byl Jack již mrtvý. Pokusil se poskytnout první pomoc, ale bezvýsledně.

Příběh mohl mít šťastnější konec

Podle pitevní zprávy teenagera byla příčinou jeho smrti skutečně ketoacidóza. Pro záchranu však stačilo jen málo – kdyby dostal kapku glukózy a solného roztoku, mohl být stále naživu. Rodiče proto chtějí varovat před riziky této nemoci, aby se podobná situace už nikdy neopakovala.

Zdroj: DailyMail

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]