Problémy se zácpou pomůže vyřešit síla bazalkových semínek. Vyzkoušejte tento netradiční způsob léčby

Fotografie: Pixabay 

Bazalková semínka jsou velmi zdravá, výživná. Tato malá semínka jsou často zaměňována s chia semínky. Mezi zdravotní výhody bazalkových semen patří jejich schopnost zlepšit zažívací zdraví, pomoc při hubnutí, regulace hladiny cukru v krvi, zmírnění stresu, snížení zánětu a prevence některých závažných chorob. Používají se zejména jako přísada do nápojů, dezertů a kaší.

Úleva od zácpy

Fungují jako přirozený detox pro tělo a regulují plynulý pohyb střev. Do sklenice rostlinného mléka přidejte bazalková semínka a vypijte před spaním, dělejte tak několik dní. Množství těkavých olejů v semenech pomáhá uvolnit plyn z gastrointestinálního traktu. Jsou nabité vlákninou a pomáhají při léčbě problémů, jako je zácpa a průjem.

Podpora hubnutí

Semínka jsou plná vlákniny a díky nim se budete cítit déle plní. Přítomnost kyseliny alfa-linolenové, která pochází z vysokých hladin omega-3 mastných kyselin, pomáhá zvýšit metabolismus spalování tuků v těle.

Pomáhají léčit kašel a nachlazení

Semena mají antispazmodické vlastnosti, které jsou prospěšné pro léčbu kašle a nachlazení. Mimo to mají chladivý účinek na organismus, což oceníte při horečce. Fungují dobře jako protizánětlivé látky, které pomáhají při úlevě od bolestí a otoků.

Fotografie: Pixabay 

Kontrola hladiny cukru v krvi

Podle různých studií pomáhá vláknina ze semen kontrolovat hladinu cukru v krvi. Namočte lžíci semen přes noc do vody a ráno přidejte namočená semínka do sklenice rostlinného mléka. Pití tohoto nápoje každý den může zlepšit vaši citlivost na inzulín.

Další zdravotní přínosy

  • Obsahují antioxidanty a flavonoidy, které pomáhají zlepšovat zdraví pokožky a stimulují růst nových buněk

  • Zklidnění žaludku

  • Antioxidanty v bazalkových semínkách pomáhají stimulovat produkci vlasů a zabraňují předčasnému vypadávání vlasů

  • Mají uklidňující účinek na mysl, což pomáhá zmírnit stres a napětí

  • Semena bazalky jsou nabité přísadami bohatými na antioxidanty, které pomáhají zvyšovat imunitu a nabízejí ochranu před poškozením volnými radikály

  • Snižují hladinu cholesterolu a ukládání plaku v tepnách a cévách

  • Podporují růst svalové hmoty