Nová zjištění: Takto krevní skupina určuje vaší smrt a myšlení

krevní skupiny fakta

Existují celkem 4 krevní skupiny, konkrétně A, B, AB a 0. Odlišuje je přítomnost speciálních antigenů na erytrocytech. Ale i v rámci skupiny se najdou podkategorie.

Těch je dohromady 400 a vzájemným odlišením ukazují obrovskou složitost lidského těla. může docela překvapit, že krevní skupina ovlivňuje také druh optimální potravy pro konkrétního člověka. Skupině A svědčí nejlépe vegetariánská strava doplněná rybami a mléčnými výrobky. Nejméně jim svědčí luštěniny, kořeněná jídla a káva. Skupina B užije mléčné výrobky, skopové maso, ryby, zeleninu a čaje. Škodí alkohol a konzervanty.

Potraviny a charakter

U krevní skupiny 0 platí jíst všechny druhy masa, ryb a zeleniny. Tito lidé se mají vyhnout jen mléku, průmyslově zpracovaným potravinám a zbytečnému jídlu. U skupiny AB jsou vhodné organické, čerstvé potraviny a absence smažených jídel.

potraviny

Lidé skupiny A jsou organizovaní, empatičtí, efektivní a jde o rozené vůdce. Skupina B vyniká v řešení sporů, je vysoce flexibilní a přátelská. Lidé skupiny 0 jsou asertivní praktici, soucitní a laskaví. Skupina AB je velmi klidná, racionální, silná a myslí obvykle dopředu.

Jak reagují na stres a regulují váhu?

Lidé s krevní skupinou A jsou náchylní k vysokým hladinám kortizolu, se stresem se pak dobře vyrovnávají. Skupina B je tvořena totálně klidnými lidmi. Jakmile ale překročí určitou míru, nečekaně a prudce vybuchne. Obnovit klid jimi pomáhají zpravidla dýchací techniky. Skupina 0 vybuchuje stejně v reakci na narušení jejich plánu, nebo neplnění rozkazu. Pomáhají vizuální nebo relaxační techniky.

Lidé ze skupiny AB zvládají stres velmi dobře. Dlouhodobé vystavení takové situaci je ale silně frustruje. Skupina A přibírá hlavně konzumací masa a cukrů. Lidé s krví B pak smaženým jídlem a chlebem, který ukládání tuku podporuje. Pro skupinu 0 je rizikové nepravidelné jídlo, to vede ke kilům navíc spolehlivě. Krevní skupina AB je háklivá na nedostatek tělesné aktivity.

Vliv skupiny na plánování rodiny

RH faktor může během těhotenství způsobit sérologický konflikt. Matka má krev s Rh- faktorem, takže nemá antigen D, zatímco otec má Rh+ a antigen má. Tělo maminky pak bude dítě vnímat jako cizí těleso a napadne jej pomocí protilátek. Naštěstí se s tímto problémem dnes medicína dokáže normálně vypořádat.

Otázka transfúze

Univerzálním příjemcem krve je skupina AB. Může vzít krev kohokoli jiného, sám může ale darovat jen stejné krevní skupině. Krevní skupina A přijme skupinu A nebo 0. Sama může darovat lidem skupiny A nebo AB. Skupina B přijme krev od B nebo 0 a může ji darovat B nebo AB. A kruh se nám uzavírá krevní skupinou 0. Ta může přijmou je od stejné skupiny, je ale univerzálním dárcem, takže její krev zachrání kohokoli.

zkumavky s krví

Kompatibilita krevní plazmy

Skupina AB přijme plazmu od AB a je univerzální dárce. Skupina A přijme od A a AB, darovat dokáže ale jen skupinám A a 0. Krev skupiny B přijme plazmu od B a AB, může však darovat jen B a 0. A skupina 0 je univerzální příjemce, sama ale daruje pouze stejné skupině.

Zdroj: Webniusy

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]