Pití kombuchy má řadu zdravotních přínosů! Některé z nich jsou překvapující

Kombucha je známá také jako čaj života, je bohatým zdrojem přírodních probiotik. Samozřejmě, že je mnohem víc, než zdroj probiotik. Má řadu zdravotních benefitů. Tato fermentovaná směs čaje, cukru, ovoce, zdravých bakterií, enzymů a dalších přísad, přináší mnoho výhod, které vám prozradíme v dnešním příspěvku.

10 zdravotních přínosů kombuchy

  • Detoxikace

Kombucha má vynikající detoxikační schopnosti. Zvyšuje totiž účinnost jater, čímž zvyšuje rychlost, jakou tělo vylučuje odpadní látky.

  • Zlepšuje trávení

Je známou skutečností, že probiotika mají pozitivní vliv na trávení. Mimo to kombucha obsahuje organické kyseliny a enzymy, které zajišťují zdraví trávicího traktu. Nezdravý životní styl, jako je kouření, pití alkoholu a stres mohou zabíjet přátelské bakterie ve střevech. Pitím kombuchy doplníte a obnovíte počet zdravých bakterií ve střevech.

  • Posiluje imunitu

Střevní mikroflóra má přímý vztah s imunitním systémem. Bylo zjištěno, že lidé s oslabeným imunitním systémem nemají v pořádku střevní mikroflóru. Probiotika přispějí k posílení obranyschopnosti těla.

  • Prevence artritidy

Artritida je nemoc, která dokazuje, že prevence je lepší, než samotná léčba. Kombucha obsahuje speciální látky, které se používají také při léčbě artritidy. Pití kombuchy je tedy skvělá prevence tohoto nepříjemného onemocnění. Ovšem stejně tak přispívá i k léčbě.

  • Prevence rakoviny

Kombucha je bohatá na drobné mikroorganismy, které posilují přirozenou obranu před volnými radikály a některými typy rakoviny. Výzkumy zdůraznily schopnost kyseliny glukanové snížit riziko rakoviny.

  • Snížení hladiny cholesterolu

Kombucha pomáhá tělu regulovat špatný LDL cholesterol a zvyšovat dobrý HDL cholesterol.

  • Zvýšení energie

Kombucha obsahuje řadu vitamínů a minerálů, zvláště pak železo, které přispívá ke zvýšení hemoglobinu a tím i lepšímu okysličení krve, což vede k větší energii.

  • Pomoc při hubnutí

Zdravé střevo s vyváženým biomem zabraňuje obezitě a cukrovce. Kombucha je tedy i nápoj vhodný při hubnutí. Přírodní kyseliny a antioxidanty podporují redukci tuku. Tento fermentovaný nápoj zrychluje dokonce metabolismus.

  • Prospívá ledvinám

Kombucha je výtečná pro posílení zdraví ledvin, protože má (jak jsme již uvedli výše) detoxikační schopnosti. Ledviny jsou ohrožené, protože filtrují nečistoty. Výtečně funguje i jako prevence ledvinových kamenů.

  • Zlepšuje náladu

Kombucha dokáže zlepšit i náladu, a to proto, že obsahuje řadu vitamínů B, které jsou klíčové i v boji proti depresi. Mimo to obsahuje i vitamín C, který mimo to, že posiluje imunitní systém, reguluje také kortizol. Kombucha obsahuje velmi malé procento alkoholu a dokáže snížit stres a navodit pocit pozitivity.

Obrázky: besthealthmag, joyofkosher