Objevte sílu přírody: Proti zdravotním neduhům pomůže kombinace skořice a oregana

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Téměř každá hospodyňka bude mít v kuchyni k dispozici trochu mleté skořice a oregana. A proč vlastně tyto dva druhy koření? Když totiž výše zmíněné suroviny smícháte, získáte neuvěřitelně silný detoxikační a léčivý prostředek. Je to velice jednoduché, připravíte si zkrátka jen výluh z trochy skořice a oregana. Jak přesně postupovat?

Recept na léčivý čaj z mleté skořice a oregana

K přípravě léčivého čaje potřebujete 1 malou lžičku sušeného oregana a jednu malou lžičku mleté skořice. Koření pak zalijete dvěma šálky vroucí vody a necháte přikryté louhovat po dobu deseti minut. Poté necháte vychladnout a vlažný výluh popíjíte po douškách.

Fotografie: Pixabay

Na co je vhodný čaj ze skořice a oregana?

Aromatický čaj z mleté skořice a oregana lze používat v těchto případech:

  • při tlumení svalových bolestí
  • při detoxikační kúře
  • ke zlepšení trávení
  • k udržení dobrého imunitního systému
  • k uklidnění nervového systému
  • během léčby deprese a jiných duševních nemocí

Skořice a oregano jako pomocníci při kašli a potížích s žaludkem

Čaj ze skořice a oregana rovněž pomůže k vykašlávání hlenu, během nejrůznějších respiračních onemocněních. Mimo jiné zmírní zánětlivý proces a bolesti v krku. Je tedy ideálním podpůrným přírodním prostředkem při nachlazení, chřipkách, angínách, nebo zánětech průdušek. Pokud se často potýkáte i s bolestmi žaludku, pálením žáhy, či zhoršenými trávicími procesy, výluh z oregana a skořice tyto potíže účinně také zmírní.

Léčivá kombinace pro ženy

Oregano společně se skořicí přispěje k zmírnění obtíží spojených s menstruačním cyklem. Efektivně eliminuje bolesti a křeče. Kromě jiného taktéž reguluje hormonální rovnováhu v těle ženy. Proto se skořicový čaj s oreganem doporučuje pít zejména dámám v klimakteriu.

Podpora metabolismu i kardiovaskulárního aparátu

Výluh ze skořice a oregana mimo jiné nastartuje i váš metabolismus, proto je vhodné ho popíjet v případě, že chcete redukovat svou hmotnost. Přidanou hodnotou čaje je i to, že obsahuje železo, potřebné pro vitalitu a dostatečné množství energie. Lidé chudokrevní by jej tedy také měli zařadit do svého pitného režimu.

Léčivá kombinace tohoto aromatického koření obsahuje i omega 3 mastné kyseliny, díky kterým se podpoří snížení cholesterolu v krvi. A v neposlední řadě účinně ochrání před vznikem kardiovaskulárních chorob.

Fotografie: Freepik

Skořice a oregano zlepší spánek a podpoří správnou funkci močového ústrojí

Pakliže jste vystavení dlouhodobému stresu a potřebujete se nutně zrelaxovat, v tomto ohledu také skvěle pomůže skořicový čaj s příměsí oregana. Pro váš nervový systém bude přímo balzámem. Proto jej pravidelně popíjejte a budete se cítit lépe.

Fotografie: Pixabay

Kromě toho se vám bude večer i dobře usínat! V případě, že často bojujete se záněty močového měchýře, skořice s oreganem také dobře zafunguje. Podpoří brzké vyléčení. Skořicový čaj s oreganem by neměly popíjet těhotné ženy a také malé děti.

Úvodní Fotografie: Freepik

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]