Díky reflexologii eliminujete kašel, bolesti hlavy, deprese rychle a účinně

Alespoň jedna z těchto tří věcí někdy potrápí každého z nás. Je to kašel, bolesti, ale i deprese. Většinou je lidé zahání léky či jinými tišícími prostředky. Co kdybychom vám ale řekli, že pro vás máme způsob, jak se těchto nepříjemností zbavit bez toho, abyste museli do lékárny či do zdravé výživy pro bylinky? Že je možné je zahnat hezky z pohodlí domova a bez zbytečného utrácení? Pokud vás zajímá jak, čtěte dál!

Naše tělo je jeden velký záhadný systém, ve kterém je vše propojeno se vším. Každá část těla nějakým způsobem závisí na jiné, či ji alespoň nějak ovlivňuje. Pokud chcete zlepšit své zdraví, můžete tak učinit skrze masáže určitých bodů v těle. Díky masáži těch správných míst

  • zlepšíte své tělesné zdraví
  • dosáhnete celkové emoční pohody a vyrovnanosti

Také někdy bojujete s migrénami, silnými bolestmi hlavy, pocity únavy či stresem? Zapomeňte na prášky, silné čaje, šálky kávy či sladké. Existují efektivnější způsoby. Naučte se, jaké body na ruce jsou propojeny s určitými částmi těla a už nikdy nebudete muset řešit nepříjemné zdravotní obtíže, se kterými se setkáváme téměř každý den.

Poznejte záhady reflexologie

Reflexologie je věda, která se laicky řečeno zabývá body na prstech. Pokud to vyjádříme vědeckým žargonem, studuje bioaktivní body a nervová zakončení v dlani a určuje, kam vedou a jaké oblasti ovlivňují. Pokud budete masírovat správné místo neboli aktivní bod, problémy zmizí. Dojde k obnovení proudění energie a v těle se obnoví rovnováha.

Bolest hlavy, krku a zad

Při bolestech hlavy masírujte konečky prstů prostředníčku a ukazováčku. Masírujte je pomocí palce. Vršek hlavy je totiž propojen právě s tímto prstem. Prsty masírujte několik minut, bolest bude pomalu ustupovat. Pokud vás trápí bolest krku a zad, masírujte oba palce. Oblast zad se nachází po stranách palců. Masírujte, dokud bolest nepoleví na obou palcích.

Chřipka, nespavost, trávicí obtíže, kašel a lepší krevní oběh

Chřipka umí být velmi nepříjemná virová nemoc. Někteří lidé ji během pár dní vyleží, zatímco jiní stráví týdny v horečkách. Pokud na sobě zpozorujete první příznaky, masírujte si kůži, která je na špičce prstu – přesně tam, kde vám končí nehet. Udělejte tak u všech prstů kromě palců. Tyto body jsou propojeny s čelem a nosními dutinami.

Pokud máte problémy s usínám, poklepejte jemně na klouby palců, které je spojují s dlaní. Masírujte pravý i levý kloub po dobu 30 sekund v kruhovém pohybu každý den předtím, než si půjdete lehnout do postele. Trápí vás problémy se zažíváním? Pokud vás trápí žaludeční kyselina, která se „vám vrací“, bolest podbřišku či nadýmání, masírujte si okolí palců na obou rukách.

Nepříjemného kašle se zbavíte tak, že budete tisknout místo, které se nachází přesně uprostřed vašich dlaní. Masáž těchto bodů by měla uvolnit dýchací cesty a pomoci proti kašli. A pokud byste rádi zlepšili krevní oběh a nabudili se energií, masírujte si celé dlaně pomocí palců.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]