Chůzí k lepší postavě. Každodenní procházka dělá s tělem doslova zázraky

Fotografie: Depositphotos

Chůze je jedním z nejjednodušších a nejbezpečnějších cvičení, které existují. Můžete chodit sami, ale zapojit můžete také děti, rodinu, přátele. Jestliže chcete zhubnout několik kilogramů během krátké doby, aniž byste museli do posilovny, chůze je ta správná varianta. Nezapomeňte, že je nutné dodržovat také pravidla zdravého stravování.

Bez ohledu na to, kolik uděláte kroků dnes, zítra je zase navyšte

Jestliže chcete zhubnout, je nutné se hýbat. Stačí 15 000 kroků denně, a poctivě každý den. Udělejte si tři 20minutové procházky denně a máte vyhráno. Pokud máte pejska, můžete svůj počet kroků ještě navýšit. V tomto ohledu to bude ten nejlepší parťák a donutí vás k pohybu.

Fotografie: Freepik

Pravidelná chůze společně se zdravou stravou by měla pomoci zhubnout několik kilogramů a také budete mít lepší kondici. Jak ale chůzi vylepšit, pokud už vás přestane bavit? Můžete jít například do kopce.

Třikrát týdně zkuste vymyslet trasu tak, abyste chodili do kopce. Můžete ale využít také zvýšený sklon na běžeckém páse nebo využít schody, které najdete téměř všude.

Fotografie: Freepik

Stoupání pomůže vybudovat více svalů a také zrychlí váš metabolismus. Můžete také zkusit používat intervaly silové chůze. Zvyšujte tempo v minutových intervalech, což zrychlí srdeční rytmus a spálíte více kalorií než obvykle. Pokud je přidáte k normálnímu režimu chůze, zvýšíte tempo a dobu vašich procházek.

Zaměřte se na pohyb rukou, spálíte více kalorií

Při rychlé chůzi se zaměřte na pohyb rukou. Extra pohyb pomůže spálit tělu více kalorií a posílíte ruce i ramena. Ke každé procházce můžete přidat cvičení s tělem. Zkuste se každých 20 minut zastavit a proveďte 15-20 dřepů nebo se opřete o lavičku a udělejte několik kliků nebo se jinak protáhněte.

Fotografie: Freepik

Jestli budete chtít pouze chodit, vyberte si trasy, které jsou spíše delší než kratší. Pokud postupně zahrnete do programu více a více kroků, budete se cítit stále lépe. Chůzi také můžete zrychlovat – ujdete tak více kilometrů za stejný čas. Zlepšíte zdraví svého srdce a posílíte klouby a kosti. Chůze je nejpřirozenější pohyb a rozhodně bychom na něj neměli zapomínat.

Zdroj: Healthline