Italka, která měla koronavirus, se vyléčila. Bylo jí 95 let

Koronavirus v tuto chvíli ohrožuje celý svět. Nejvíce rizikovou skupinou jsou starší lidé. Sem patří i tato žena, která se nakonec vyléčila. Ona, ale i lékaři mluví o zázraku. Právě pro starší lidi je nemoc COVID-19 často smrtelná. A tak když se nakazila žena, které je 95 let, moc šancí se jí nedávalo.

Vše nakonec zvládla

Italka, které je 95 let ukázala, že ani ve starším věku nemusí být nemoc COVID-19. Dokázala zvládnout koronavirus a tak dala šanci mnohým dalším nemocným, kteří s touto nemocí bojují. I když statisticky jsou šance spíše malé, individuální existují. Žena, ale i lékaři mluví o jejím vyléčení jako o malém zázraku.

Žena pochází z Fanana, komunity v Modenských Apeninách. Právě toto je jedna z oblastí, kde koronavirus zasáhl celkem tvrdě. A to jak na tomto místě, tak i v okolních oblastech. A i když Itálie neustále přichází se zprávami o tom, jak stoupá počet nakažených a mrtvých, zapomíná se zmiňovat, kolik lidí je zcela zdravých.

Neustálý nárůst nemocných

Nejprve to byla Čína, potom Itálie a brzy se jistě přidá také Německo a další země. Zde můžeme očekávat neustálé stoupání čísel jak nakažených, tak bohužel i zemřelých lidí. I když jsou čísla až astronomická a počet nemocných stoupá, je třeba říci, že šance na jejich vyléčení nejsou nijak malé. Naopak. Řada lidí dokáže nemoc zvládnout i doma.

Vše je individuální

Informace o této Italce jasně potvrzuje fakt, že koronavirus, tedy nemoc COVID-19 může mít individuální průběh. Někdo má příznaky, které vyžadují hospitalizaci, u jiného se dá vše zvládnout při domácí léčbě. Někteří starší lidé umírají, ale tato 95 letá Italka nemoc překonala.

Doporučení jsou jasné

Základem boje je dodržovat všechna důležitá nařízení. Je to hlavně nošení roušky, je to omezení osobního kontaktu, je to zvýšená hygiena, stejně jako by se mělo jednat také o nutnost posilovat imunitu. Toto všechno dohromady může směřovat jak k tomu, že se nenakazíme, nebo také k tomu, že nás nemoc na životě neohrozí a my se z ní bez problémů vyléčíme.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]